TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

од 2016-09-05 до 2016-09-11

Муслиманските верници тргнаа на светата гора Арафат

А1 On - 11.09.2016

Речиси два милиона муслимански верници во неделата тргнаа на гората Арафат во близина на Мека во Саудиска Арабија, за да ја одбележат кулминацијата на годишниов аџилак. Мноштвото аџии тргнаа кон светата гора Арафат која се нарекува уште и Џеба ...

Муслиманските верници тргнаа на светата гора Арафат

Макфакс

Започна годинешниот аџилак во Мека

Р.С.Европа

Речиси еден и пол муслимани на аџилак во Саудиска Арабија

А1 On

Речиси еден и пол милион муслимани на аџилак во Саудиска Арабија

+инфо

Н.Македонија Точка Канал5 Локално Република Вечер Мета Дневник

41 поврзани вести »

Изборните листи во ВМРО-ДПМНЕ не создаваат главоболки

Утрински - 10.09.2016

Татјана Поповска Како се приближува датумот за избори, така се загреваат шпекулациите за составот на пратеничките листи со кои партиите ќе влезат во изборна конкуренција. Независно од тоа што партијата на Никола Груевски и за претходниот одложен ...

Битка за пратенички места во СДСМ

Утрински

Кој сакате да ја води Македонија?

Утрински

Партиите сѐ уште не ги откриваат адутите за пратеничките листи

МРТ

Трка за влез на изборната листа

24 Вести

+инфо Сител Курир Сител Алфа Локално Вечер Република

27 поврзани вести »

Малолетен велосипедист во животна опасност по судир со мотор на Водно

Нова ТВ - 11.09.2016

Шеснаесетгодишен велосипедист е во животна опасност на клиниката КАРИЛ при Ургентниот центар во Скопје откако вчера попладнето се судрил со мотоцикл „Јамаха“управувано од осумнаесетгодишник на локалниот пат кон Средно Водно.

Гола велосипедска тура на улиците на Филаделфија

А1 On

Тешко повреден велосипедист при судир со мотоцикл на Водно

Кајгана

Тешко повредено шеснаесетгодишно момче

Вест

ГОЛИ НА ВЕЛОСИПЕД: Илјадници луѓе промовира заштедата на гориво

Курир

Вест Курир Сител Сител Република МК News Нетпрес Press24

40 поврзани вести »

Заев се сретна со делегација од фестивалот „Ристо Шишков“

+инфо - 10.09.2016

Градоначалникот го изрази задоволството од успешниот тек на 24. издание на ФКТ ,,Ристо Шишков‘‘. Градоначалникот Зоран Заев денес прими делегација од Фестивалот на камерен театар ,,Ристо Шишков‘‘ предводена од директорот на фестивалот Ване Ристов ...

Заев прими делегација на ФКТ ,,Ристо Шишков‘‘

А1 On

Градоначалникот Зоран Заев прими делегација на ФКТ ,,Ристо Шишков.

Бриф

Викенд со шест претстави на „Ристо Шишков“ во Струмица

Дневник

Актерската игра во центарот на вниманието

Утрински

А1 On Телеграф Канал5 Н.Македонија Сител Дневник Република Нетпрес

40 поврзани вести »

Македонски граѓанин загина во сообраќајка во Грција

24 Вести - 09.09.2016

На околу 5 километри пред грчко-македонскиот граничен премин на автопатот Солун – Гевгелија, вчера се случила тешка сообраќајна несреќа во која загина едно лице, македонски државјанин. Во сообраќајката загина возачот на возилото „шкода суперб“ со ...

Македонец загина во сообраќајка во Грција

Утрински

ТРАГЕДИЈА: Млад Македонец загина во Грција (ФОТО)

Турлитава

Тешка сообраќајка на 5 километри пред Богородица

Тера

29-годишен македонски државјанин загина во сообраќајна несреќа во Грција

Либертас

БркајРабота Кајгана +инфо Сител Канал5 Точка Сител Курир

40 поврзани вести »

Денови на Мајка Тереза

24 Вести - 10.09.2016

Во рамки на одбележувањето на деновите на Мајка Тереза денеска во Скопје ќе биде отворена изложбата на фотографии од животот и делото на Мајка Тереза насловена „Министерството за одбрана и Армијата на Република Македонија за Света Мајка Тереза“.

Изложба на АРМ во чест на Мајка Тереза

МКД

Денови на Мајка Тереза во Скопје

Популарно

Денови на Мајка Тереза

А1 On

Изложба на АРМ во чест на Мајка Тереза

А1 On

ТВ21 Телеграф Курир Канал5 Сител Точка Курир Канал5

26 поврзани вести »