TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

од 2016-09-05 до 2016-09-11

Времето денеска: облачно со врнежи

Р.С.Европа - 11.09.2016

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност, попладне на места нестабилно, со локален пороен дожд и грмежи, особено во планинските подрачја. УВ-индексот ќе изнесува 5. Температурата ќе се движи од 19 до 29 степени.

Денеска сончево, попладне нестабилно

МКД

Денеска сончево, попладне нестабилно

Тера

Облачно, попладне на одделни места ќе врне

+инфо

Сончево со мала до умерена облачност, попладне нестабилно

А1 On

Либертас Популарно +инфо Курир Канал5 Канал5 Вистина.мк Нетпрес

82 поврзани вести »

Вардар му се одмазди на Веспрем

Утрински - 11.09.2016

Триумф на македонскиот првак од 29:22 во репризата од финалето на СЕХА-лига Со убедливиот триумф од 29:22 во СЦ „Јане Сандански“ во дербито од СЕХА-лигата, ракометарите на Вардар му се реваншираа на Веспрем за поразот во финалето на завршниот турнир ...

Веспрем го победи Металург

СуперСпорт

Металург се трудеше, но Веспрем е пресилен (20-23)

Екипа

Червар: Добро се држевме 25 минути…

Екипа

Сабате: Сакавме, но не можевме

+инфо

+инфо Кајгана А1 On А1 On Спортклуб Спортклуб Gol.mk Дерби

116 поврзани вести »

Металург остана без еден ракометар

СуперСпорт - 11.09.2016

Македонскиот репрезентативец Дарко Димитриевски од денеска повеќе не е ракометар на тимот од автокоманда, Металург. Тој не успеа да се наметне кај македонскиот селектор Лино Червар ниту успеа да се избори со своите конкуренти за место во првиот тим.

Ракометарките на Металург со победа стартуваа на турнирот во Свиленград

Gol.mk

Наџ: Ако Металург одигра како во дербито против Вардар ќе ни биде тешко!

Gol.mk

Димитриевски си замина од Автокоманда: Не бев среќен во Металург

Спортклуб

Дарко Димитриевски си замина од Металург!

24 Ракомет

24 Ракомет СуперСпорт Екипа МКД Екипа Вардар Спортклуб Gol.mk

113 поврзани вести »

Парламентарни избори во Хрватска

Тера - 11.09.2016

Парламентарни избори се одржуваат во недела во Хрватска, на кои 3,74 милиони гласачи по вторпат за само десет месеци ќе одлучуваат за составот на хрватскиот Сабор. Во 07 часот беа отворени 6.500 редовни избирачки места, како и 105 посебни изборни ...

Парламентарни избори во Хрватска

Макфакс

Министерот Џафери му ја префрли топката на Собранието, пратениците чекаат предлог од Министерството

Дневник

„Шестката“ може да направи беља пред изборите

24 Вести

Алити: Да се направи рамнотежа меѓу изборните единици

Алсат-М

Факултети ТВ21 Локално Алсат-М Либертас Локално Република Репортер

73 поврзани вести »

Откриено колку RAM меморија има iPhone 7 Plus

Телефони.мк - 11.09.2016

Apple никогаш за време на промоцијата не ги откривал техничките спецификации на новите смартфони туку давал општи карактеристики како двојно побрз, за 40% повеќе капацитет и слично, но сите ги интересира дали фаблетот iPhone 7 Plus ќе има доволно ...

Во стилот на Џими Кимел: Со стар модел ги лажат дека е iPhone 7

Телефони.мк

Црниот iPhone 7 преосетлив и лесно се гребе

Телефони.мк

Со кои нови функции ќе биде дополнет новиот iOS 10 на Apple?

БркајРабота

Ги убедувале дека iPhone 6 е новиот iPhone 7

Интересно

Кајгана Дневник Репортер Телефони.мк Кафе пауза Телефони.мк Телефони.мк МКД

108 поврзани вести »