TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

од 2016-09-05 до 2016-09-11

Претседателката на Врховниот суд, Лидија Неделкова: Нема законска ниту уставна можност за специјален суд

Либертас - 07.09.2016

Нема законски ниту уставни можности за формирање посебен суд, и Врховниот нема да го формира- посочи на средбата со новинарите, претседателката на Врховниот суд Лидија Неделкова. Иако е на крајот од својот мандат, средбата ја иницирала, вели, за ...

Неделковска: Го поздравувам изборот на судии, но Врховниот ќе биде оценет како неажурен

+инфо

Неделкова: Специјален суд не е потребен, Врховен нема да го формира

Фокус

Претседателката на Врховниот суд Лидија Неделкова е против специјален суд за СЈО

Сакам да кажам

НЕДЕЛКОВА: Го поздравувам изборот на судии, но Врховниот суд и за 2016 година ќе биде оценет како неажурен

Академик

Локално Репортер МРТ Телма Утрински МКД +инфо А1 On

57 поврзани вести »

Ѓоковиќ – Вавринка во финалето на УС Опен

+инфо - 11.09.2016

Во финалето на Грен слемот УС Опен ќе играат српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ и Швајцарецот Стан Вавринка. Во финалето на Грен слемот УС Опен ќе играат српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ и Швајцарецот Стан Вавринка.

Ѓоковиќ и Вавринка финалисти на УС Опен

Телма

Ѓоковиќ – Вавринка во финалето на УС Опен

Утрински

Вавринка во финалето на Ју Ес Опен

СуперСпорт

Ѓоковиќ против Вавринка во финалето на УС Опен

МКД

Екипа Идивиди Кајгана А1 On Gol.mk Спортклуб SportMedia Спортклуб

79 поврзани вести »

Се прават напори за санирање на пропаднатото земјиште кај МНР

24 Вести - 10.09.2016

Цистерни на водовод и канализација сѐ уште се наоѓаат пред Министерството за надворешни работи. Дали јавното претпријатие ги исчистило фекалиите од теренот, одговор не успеавме да добиеме од директорот, бидејќи не беше достапен за нашите повици.

(ВИДЕО) Се прават напори за санирање на пропаднатото земјиште кај МНР

Локално

Градење вон стандарди

24 Вести

Инспекција ја запре работата на градилиштето спроти МНР

Утрински

Последици од градењето без стандарди

Р.С.Европа

МКД Правдико А1 On Либертас Фокус Сакам да кажам ТВ21 Вест

52 поврзани вести »

Бајден: Соработка со Русија во Сирија ако Москва ги почитува условите

Руска реч - 11.09.2016

Вашингтон нема да соработува со Москва ако Русија „не направи правилен избор“, изјави американскиот потпретседател Џо Бајден. САД ќе соработуваат со Русија за сириското прашање единствено ако Русија ги исполнува условите за примирјето во Сирија кои ...

САД и Русија го усогласија планот за примирје во Сирија

24 Вести

САД и Русија постигнаа договор за примирје во Сирија

Нова ТВ

САД и Русија го усогласија планот за примирје во Сирија

Алсат-М

Турција го поздрави договорот меѓу САД и Русија

Р.С.Европа

Р.С.Европа Deutsche Welle МКД МКД Либертас +инфо +инфо Либертас

76 поврзани вести »

Центар ќе добие ново модерно училиште

Вечер - 11.09.2016

Изградбата на основното училиште во Капиштец ќе почне кон крајот на овој месец или од почетокот на октомври, најавуваат надлежните од Општина Центар Теренот каде што е предвидено да се гради училиштето е расчистен уште пролетоска, а локалната власт ...

Училишен прибор за ученици од социјално-ранливите групи во Кочани

Сител

Училишен прибор за ученици од социјално-ранливите групи во Кочани

Курир

Ново модерно училиште ќе се гради во Капиштец, еве како ќе изгледа

Скопје инфо

Училиштето „Kапиштец“ ќе се гради од октомври

Дневник

Кафе пауза Денар 24 Вести Утрински Алсат-М Фемина Здравство24 +инфо

50 поврзани вести »