TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

од 2016-09-05 до 2016-09-11

САД одбележува 15 години од терористичкиот напад во 2001 година

24 Вести - 11.09.2016

Вкупно 19 терористи од арапските земји на 11 септември 2001 година извршија координирани терористички напади во кој загинаа вкупно 2.998 луѓе. Управувајќи четири киднапирани патнички авиони полни со гориво, се урнаа во кулите-близначки на Светскиот ...

САД одбележуваат 15 години од нападите на 11 септември

Р.С.Европа

Сеќавање на денот кој го шокираше светот

Р.С.Европа

Терористичкиот напад 9/11 и прашањата кои остануваат и после 15 години

Факултети

САД одбележуваат 15 години од терористичките напади на 11 септември

Либертас

А1 On Либертас +инфо Вест Канал5 Сител Алфа Н.Македонија

69 поврзани вести »

Седлоски: Вардар живее како едно семејство

Екипа - 11.09.2016

Актуелниот шампион Вардар беше убедлив на денешното гостување против Македонија ЃП, победувајќи со 0-4. Тренерот на „црвено-црните“, Гоце Седлоски, беше задоволен од победата на тимот, а веднаш по триумфот мислите се насочуваат кон следниот ...

Линк за следење на мечот Македонија ЃП - Вардар

Вардар

Составот на Вардар за мечот со Македонија ЃП

Вардар

Македонија ЃП - Вардар 0:4 (КРАЈ)

Вардар

Триумфалната серија продолжи: Вардар убедливо ја совлада Македонија ЃП

Вардар

Gol.mk Gol.mk Gol.mk Gol.mk Gol.mk Вест 24 Ракомет Вардар

67 поврзани вести »

Кербер го освои трофејот на УС Опен

Утрински - 11.09.2016

Германката Анжелик Кербер е победничка на Грен слемот УС Опен, откако синоќа во финалето беше подобра од Каролина Плишкова со 2-1. Првиот сет германската тенисерка го доби со 6:3, Плишкова изедначи по 6:4 во вториот сет, а со ист резултат (6:4) ...

Кербер е шампионка на Ју Ес Опен

СуперСпорт

„Детскиот сон ми се оствари“

СуперСпорт

Новата „кралица“ Кербер доби и американска круна

Екипа

Кербер го освои УС Опен

МКД

Екипа +инфо Кајгана А1 On Gol.mk SportMedia Дерби Спортклуб

67 поврзани вести »

Сити Мол евакуиран од превентивни причини

МКД - 11.09.2016

Скопје Сити Мол ја информира јавноста дека по серијата земјотреси кој го погодија Скопје во попладневните часови, Менаџментот на Скопје Сити Мол постапи во согласност со сите протоколи и процедури пропишани за справување со природни непогоди.

Известување од Скопје Сити Мол по серијата земјотреси кој го погодија Скопје

Факултети

Не работат банкомати и пост терминали во Чаир

Либертас

Евакуиран Капитол Мол поради земјотресот

А1 On

Попладневно нема да работи трговскиот центар Скопје Сити Мол

+инфо

+инфо Либертас Либертас А1 On Популарно +инфо Курир Точка

44 поврзани вести »

Дојде Ременски, директорите се разболеа, синдикатот тврди се прекинува одмор на вработените

Телма - 10.09.2016

Во еден ден во Министерството за труд и социјална политика стиганле 6 писмени и 3 усни најави дека вкупно 9 директори на центри за социјални работи се на болни и отвориле боледување. Информацијата за Телма ја потврди и министерката Фросина Ременски ...

Ременски: Синдикатот реагира селективно, нема одлука за прекинување одмори

24 Вести

Синдикатот со обвиненија за министерката Ременски, таа тврди дека нема одлуки за прекини на одмори

МКД

Само што дојде Ременски, во еден ден девет директори на центри за социјални работи се разболеле

Либертас

Ременски дојде во министерството, директорите на центрите за социјални работи се разболеа

+инфо

Курир Локално Стандард Вечер Репортер Press24 Бриф Фактор

43 поврзани вести »