TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

од 2016-09-05 до 2016-09-11

Параолимписки игри: Каранфилов не успеа да се пласира во финалето

+инфо - 11.09.2016

Каранфилов ќе настапи во уште две дисциплини: воздушен пиштол 25 метри и воздушен пиштол 50 метри. Вториот македонски преставник на Параолимписките игри во Рио, Ванчо Каранфилов не успеа да се пласира во финалето во дисциплината воздушен пиштол 10 ...

Наковска Бикова и Каранфилов останаа без финале

SportMedia

Параолимпијада: Наковска-Бикова седма, Каранфилов без финале

Кајгана

ПО: Седмо место за Наковска-Бикова, Каранафилов без влез во финале

Република

Наковска – Бикова го освои седмото место во финалето

Дневник

Дневник Вечер 24 Вести 24 Вести Телма СуперСпорт Утрински МКД

53 поврзани вести »

Нова жртва на невремето и на поплавите во Грција

Мета - 10.09.2016

Бројот на жртвите од невремето и од поплавите во Грција се искачи на пет лица, откако доцна ноќеска беше пронајдено безживотното тело на 30-годишен маж во областа Ксилокастро кај Коринт. Претпоставките се дека човекот бил заглавен во автомобилот ...

Човек загина во поплавите во Коринт

Фактор

Поплави во Грција: Водата носи автобуси, автомобили и руши куќи (ВИДЕО)

Турлитава

Вонредна состојба во Пелопонез и Солун поради поплавите

Локално

Во Грција воведени вонредни мерки, загинаа четири лица

Вечер

Фактор МРТ Либертас Здравство24 +инфо Идивиди А1 On +инфо

53 поврзани вести »

Парите од членарини за плата за Зекири- СДСМ не открива дали има други и кои се тие функционери што земаат плата од ...

Курир - 11.09.2016

Најголемата опозициска партија СДСМ не открива дали има и другли членови на Централниот одбор кои се вработени и земаат пари од партијата како што е случајот со Мухамед Зекири, кој според информациите покрај фунција, добива и плата од СДСМ.

ПРЕКУ НОЌ ВО ПОЛИТИКА: Колку чини ангажманот на поранешниот новинар Зекири во СДСМ

Телеграф

„Курир“: Парите од членарини за плата за Зекири – СДСМ не открива дали има други функционери што земаат плата од партијата

Нетпрес

Парите од членарини за плата за Зекири- СДСМ не открива дали има други и кои се тие функционери што земаат плата од партијата

Press24

Спасовски: „Во голема акција на МВР уапсена група која кажувала вицеви за Заев и Зекири со малиот пенис“

Република

Пулс24 Пулс24 Алфа Курир Курир Телеграф Нетпрес Република

35 поврзани вести »

Кошаркарите сè подалеку од завршницата на ЕП...

Н.Македонија - 09.09.2016

Кошаркарите сè подалеку од завршницата на ЕП Македонската кошаркарска репрезентација го претрпе вториот пораз, прв на домашен паркет во квалификациите за Европското првенство (ЕП) в година, по поразот со 66-76 од Унгарија, во дуел од 3-то коло во ...

Kошаркарската бајка се претвора во кошмар

Дневник

Селекторе, каде плови овој брод?

Утрински

Македонија поразена од Унгарија на домашен терен

+инфо

Македонија поразена од Унгарија на домашен терен

Идивиди

Кајгана Дерби А1 On SportMedia Канал5 Сител Локално Република

52 поврзани вести »