TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

од 2016-09-05 до 2016-09-11

Подготвен е новиот договор за Ибра?

СуперСпорт - 11.09.2016

Според медиумите на островот, Златан Ибрахимовиќ најверојатно ќе го продолжи договорот со Манчестер Јунајтед. Тој во Јуни потпиша едногодишен договор со Јунајтед со кој ќе заработи 12милиони евра, но во првите 4 кола тој постигна и 4 гола па тоа е ...

Ибрахимовиќ ја кажувал вистината, ПСЖ навистина му должи пари

24Фудбал

Ибра не се шегувал, ПСЖ навистина му должи пари

МКД

Јунајтед загуби од Сити, но Ибрахимовиќ ќе добие нов договор

Екипа

ПСЖ на Ибрахимовиќ му должи 3 милиони евра!

Екипа

Спортклуб Спортклуб Дерби Телеграф Вечер Стандард СуперСпорт СуперСпорт

48 поврзани вести »

Скандалозните лидери и нивните брутални навреди

Локално - 10.09.2016

Десетици се случаите во кои тие не ги почитуваат етикетата и добриот тон Филипински претседател Родриго Дутерте понекогаш навистина нема граници. Прочуен со својот остар јазик, тој неодамна го навреди Обама нарекувајќи го “кучкин син”, но тоа не е ...

Трамп не може со него! Видете го политичарот со највулгарен јазик

Локално

Бан Ки Мун е будала: Овој претседател не престанува со навредите и скандалите

Точка

Жената што убива наркодилери...

Н.Македонија

Ај добро! Обама не е “кучкин син”, ама Бан ки Мун е будала

Локално

Стандард Стандард Точка Макфакс Утрински А1 On Идивиди +инфо

48 поврзани вести »

Кој овде нема да полуди, е ненормален

Дневник - 09.09.2016

Еден од моите најомилени колумнисти, Бетмен, инаку член на ,,заедницата“ на ингениозни дешифранти на потсвеста кој заедно со Борис Дамовски и Ацо Станковски се врвни мајстори во осветлувањето и на најситните детали кои за многумина остануваат ...

Гарет: Изборите се многу важни за Македонија и очекувам да се спроведат

Телма

Гарет: Изборите се многу важни за Македонија и очекувам да се спроведат

24 Вести

Гарет - Изборите се многу важни за Македонија и очекувам да се спроведат

Утрински

Гарет: Изборите се многу важни за Македонија

Р.С.Европа

Алсат-М Фокус Капитал Либертас +инфо А1 On ТВ21 Точка

32 поврзани вести »

САД го честитаа Денот на независноста на Македонија

Exclusive.mk - 08.09.2016

Државниот секретар Џон Кери по тој повод упати писмо од името на претседателот Барак Обама и американскиот народ. „Во име на претседателот Барак Обама и американскиот народ, упатувам најискрени честитки до македонскиот народ по повод 8-ми септември, ...

САД со честитка до Македонија по повод Денот на независноста

Телма

САД со честитка за независноста на Македонија

Нова ТВ

САД со честитка до Македонија по повод Денот на независноста

24 Вести

САД го честитаа Денот на независноста на Македонија

Глас на Америка

Алсат-М Р.С.Европа МКД +инфо А1 On Сакам да кажам Либертас Тера

31 поврзани вести »

Истекува рокот за пријавување на штетите од поплавите

Утрински - 07.09.2016

Денеска истекува крајниот рок што го определи Владата за пријавување на настанатите штети на недвижниот имот, движниот имот, моторните возила, земјоделските површини и сточниот фонд од поплавите кои се случија на 6 август 2016 година, за оштетените ...

Денеска истекува рокот за пријавување на штетите од поплавите

Здравство24

Последен ден за поплавените да ги пријават штетите

Позитив.мк

Истекува рокот за пријавување на штетите од поплавите

Репортер

Денеска истекува рокот за пријавување на штетите од поплавите

еМагазин

Пулс24 Телма 24 Вести Алсат-М Либертас А1 On Точка Телеграф

31 поврзани вести »

Реал Сосиедад и Еспањол ги поделија бодовите

+инфо - 11.09.2016

Со натпреварот меѓу Реал Сосиедад и Еспањол кој заврши без победник 1:1 синоќа стартуваше 3.коло од Шпанското фудбалско првенство. Со натпреварот меѓу Реал Сосиедад и Еспањол кој заврши без победник 1:1 синоќа стартуваше 3.коло од Шпанското ...

Реал и Атлетико убедливи

+инфо

Како Реал и Атлетико се подготвија за година и пол без засилувања...

Спортклуб

Пресврт во Шпанија: Реал Мадрид првпат лидер по 558 дена

Спортклуб

Енрике: Казната не не спречи да освојуваме трофеи

СуперСпорт

+инфо А1 On А1 On Канал5 Курир Н.Македонија Локално Локално

46 поврзани вести »

Лукас Леива се пошегува на своја сметка откако му подари гол на Варди (ВИДЕО)

24Фудбал - 11.09.2016

Лукас Леива вчера се обрука и му подари гол на Џејми Варди, но ги освои срцата на фановите на Ливерпул откако реши да се пошегува на своја сметка Бразилецот вчера беше прекомандуван во срцето на одбраната откако Дејан Ловрен се повреди на последниот ...

Шампионот Лестер поразен на „Енфилд“

+инфо

Свонси и Челзи ги поделија бодовите

Идивиди

Клоп испрати необично барање до фановите на Ливерпул

Дерби

Леива на урнебесен начин се истрола самиот себе за страшниот кикс против Лестер (Видео)

Дерби

Спортклуб А1 On Телеграф Репортер Стандард Lider СуперСпорт Екипа

45 поврзани вести »