TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

од 2016-09-05 до 2016-09-11

Пожари беснеат на Тасос, дел од населението евакуирано

OhridNews - 11.09.2016

Четири пожари избувнале вчера на грчкиот остров Тасос, а заради сериозноста на ситуацијата биле евакуирани четири села во областа Принос Кавазити и Св. Пантелејмон. Властите претпоставуваат дека пожарите биле предизвикани од удар на гром.

Пожарот на островот Тасос продолжува

Тера

Вонредна состојба на островот Тасос

Тера

ВИДЕО: На Тасос втор ден беснеат пожари

Gotvi.mk

На грчкиот остров Тасос прогласена вонредна состојба

+инфо

Канал5 Н.Македонија Канал5 Курир Телеграф Канал5 Локално Позитив.мк

44 поврзани вести »

Димитриев: 8 Септември е нашиот трет Илинден

24 Вести - 08.09.2016

Претседателот на Владата на Република Македонија Емил Димитриев по повод Денот на независноста испрати честитка до граѓаните во која посочува дека 8 Септември е нашиот трет Илинден - празник кога ја славиме нашата независност и кога ја прославуваме ...

Димитриев - 8 Септември е нашиот трет Илинден

Утрински

Димитриев: Македонските граѓани имаат знаење да се соочат со секој предизвик

МКД

Димитриев со честитка за 8-ми Септември

Либертас

Димитриев го честита Денот на независноста: Македонија и од оваа криза ќе излезе посилна

+инфо

Фокус А1 On Точка Алфа Вест Телеграф Н.Македонија Канал5

29 поврзани вести »

Гинеколог од Прилеп обвинет за смрт на родилка

Орбис - 06.09.2016

Основното јавно обвинителство – Прилеп до надлежниот основен суд поднесе обвинителен предлог против Г.О., лекар специјалист гинеколог- акушер во Општа болница „Борка Талески“ Прилеп, информираа од обвинителството.

Обвинение против гинеколог од Прилеп

Дневник

Гинеколог од прилепската болница обвинет за смртта на родилката од Беровци

10без10

Гинеколог од Прилеп осомничен за смрт на родилка

Нова ТВ

Поведено обвинение против гинеколог од Прилеп

Утрински

МКД А1 On +инфо Кајгана Тера Фокус Правдико Канал5

29 поврзани вести »

Во напади на турските сили во Сирија убиени 20 џихадисти

Либертас - 11.09.2016

Во воздушни напади на турските сили во северниот дел на Сирија убиени се 20 припадници на ИД, објави денеска телевизијата Си-Ен-Ен Турк, повикувајќи се на соопштение на турската армија. Цел на вчерашните напади биле три згради, едно возило и еден ...

Во напади на турските сили во Сирија убиени 20 џихадисти

А1 On

Во напади на турските сили во Сирија убиени 20 џихадисти

Сител

Убиени 20 припадници на Исламска држава

Курир

Ердоган ја обвини ПКК во обид да спречи операција “Штитот на Еуфрат”

Локално

Вечер Нетпрес МКД +инфо Точка Фактор Макфакс Lider

43 поврзани вести »

Македонија го победи Луксембург и ги задржа шансите за пласман на Евробаскет

+инфо - 11.09.2016

Македонската кошаркарска репрезентација вечерва го победи Луксембург со 82:74 (21:13, 27:21, 16:31 и 18:9) и остана во комбинација за пласман. Македонската кошаркарска репрезентација вечерва го победи Луксембург со 82:74 (21:13, 27:21, 16:31 и 18:9) ...

Македонските кошаркари гостуваат во Луксембург

+инфо

Кошаркарите извадија победа во Луксембург

Кајгана

Македонската кошаркарска репрезентација го победи Луксембург

Стандард

Македонија победи кај Луксембург

Телма

Утрински Утрински СуперСпорт Екипа МКД Екипа Екипа А1 On

43 поврзани вести »

Луѓе поврзани со „Балкан петролеум“ шират клевети за раководството на Макпетрол

Локално - 11.09.2016

Раководството на Макпетрол најавува дека ќе ги преземе сите правни средства кои ги има на располагање и одлучно ќе застане во заштита на компанијата. Неколку интернет портали денес објавија текстови со јавно извинување до претседателот на Управниот ...

Андреја Јосифовски не користел оф-шор компанија за да ги оштети и манипулира акционерите на Макпетрол

МКД

Неколку интернет портали денес објавија текстови со јавно извинување до претседателот на Управниот одбор на АД Макпетрол

Турлитава

Луѓе поврзани со „Балкан петролеум“ шират клевети за раководството на Макпетрол

+инфо

Интернет портали се извинија на Андреја Јосифовски од Макпетрол за изнесени невистини

Позитив.мк

Денар еМагазин еМагазин МКД Денар Фактор Макфакс еМагазин

43 поврзани вести »