TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2016-09-12 - 2016-09-18

Пренџов: Извештајот на СЈО стана бестселер

24 Вести - 18.09.2016

Граѓанската опција за Македонија ја обвини Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева за нестручното и тенденциозно работење. Според Љупчо Пренџов од ГРОМ, доказ за тоа е делот од нејзиниот извештај, каде, како што наведе - „Таа отворено и ...

ГРОМ ја обвинува Јанева за тенденциозно работење

ТВ21

Извештајот на СЈО низ бројки

еМагазин

ГРОМ ја обвинува Јанева за тенденциозно работење

Lider

Ѓорчев: Физичките и вербални напади врз новинари кои не им се допаѓаат на СДСМ и Јанева

Вест

ТВ21 24 Вести Фокус Нетпрес +инфо А1 On Курир Макфакс

217 поврзани вести »

Клинтон со четири проценти предност пред Трамп

24 Вести - 17.09.2016

Демократската кандидатка за американски претседател Хилари Клинтон има четири проценти предност пред нејзиниот републикански ривал Доналд Трамп, покажува најновата анкета на инситутот Ипсос, чии резултати беа објавени синоќа.

Трамп: Разоружајте ја Клинтон, па да видиме што ќе и се случи

Канал5

Расте предноста на Трамп пред Клинтон

Курир

Анкета: Клинтон со 4% предност пред Трамп

А1 On

Анкета: Клинтон со четири проценти предност пред Трамп

Сител

Алфа Макфакс Телеграф Нова ТВ Стандард Р.С.Европа Стандард +инфо

207 поврзани вести »

Следната недела ќе се одреди термин за судење на Груевски

ТВ21 - 17.09.2016

Судот ги добил првите обвиненија на СЈО, но сè уште не решил кој судија ќе му го прати обвинението на екс премиерот и на уште 20 обвинети во случаите за демолирањето на општина Центар и за уништувањето на документи поврзани со прислушувањето.

Хартиените волци на Штази

Deutsche Welle

ВМРО ДПМНЕ vs. СЈО: Против факти со говор на омраза

Репортер

Каде исчезнаа странските служби на Груевски?

Окно

Хартиените волци на Штази

Репортер

Локално Локално Либертас Либертас Либертас Дневник Deutsche Welle Телма

129 поврзани вести »

Верските празници ја зацврстуваат довербата

Утрински - 16.09.2016

Во Куманово имаше мултиетничка прослава на муслиманскиот празник Курбан-бајрам Сузана Николиќ Куманово - Ученици и професори од техничкото училиште „Наце Буѓони“ во Куманово, со настава на албански јазик беа домаќини на прославата на муслиманскиот ...

Mултиетничка прослава нa Курбан-бајрам

Kumanovo News

ВИДЕО: Реки крв по улиците поради колежот на Курбан Бајрам

Press24

Поради колежот на Курбан Бајрам реки крв течат по улиците

Сител

Изборната кампања во Шутка започна на Курбан Бајрам?

Репортер

Либертас Press24 Пулс24 +инфо Press24 Сител Сител Press24

126 поврзани вести »

Над 6 милиони евра за Македонија во 2017 година преку Еразмус плус

Вест - 18.09.2016

Буџетот кој ќе и биде достапен на Македонија преку Еразмус плус програмата на ЕУ за следната година е најголем досега и изнесува 6,25 милиони евра. Оваа година преку оваа програма која има за цел поддршка и развој на образованието, обуката, младите ...

Македонија преку „Еразмус плус“ во 2017 ќе има на располагање 6,25 милиони евра

ТВ21

6,25 милиони евра за програмата Еразмус +

24 Вести

Успешна програма на Еразмус Плус во Македонија

ТВ21

Македонија преку Еразмус плус во 2017 ќе има на располагање 6,25 милиони евра

Алфа

МКД Факултети Курир Press24 Нетпрес Сител Фактор еМагазин

119 поврзани вести »

Вардар убедлив против Целје

Курир - 18.09.2016

На второто гостување сезонава во СЕХА Газпром лигата, Вардар се враќа со цел плен, победувајќи го Целје со 40:29, и задржувајќи го лидерското место на табелата. Вардар одигра одлично, мотивирано, нанесувајќи му го највисокиот пораз на словенечкиот ...

Николов го сруши Работнички, Вардар го доби градското дерби

24Фудбал

Конечно се исполнува долгогодишниот сон: Вардар ќе игра на фајнал-фор турнирот во Лигата на шампионите

Спортклуб

Штербик: Денес победивме лесно, но во ЛШ ќе биде сигурно потешко

Gol.mk

Гонзалес: За Целје се подготвувавме како за финале

МКД

Екипа SportMedia Gol.mk Вардар Екипа Вардар Екипа 24 Ракомет

172 поврзани вести »