TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

од 2016-09-12 до 2016-09-18

Пренџов: Извештајот на СЈО стана бестселер

24 Вести - 18.09.2016

Граѓанската опција за Македонија ја обвини Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева за нестручното и тенденциозно работење. Според Љупчо Пренџов од ГРОМ, доказ за тоа е делот од нејзиниот извештај, каде, како што наведе - „Таа отворено и ...

ГРОМ ја обвинува Јанева за тенденциозно работење

ТВ21

Извештајот на СЈО низ бројки

еМагазин

ГРОМ ја обвинува Јанева за тенденциозно работење

Lider

Измени на закон за заштитени сведоци : Јанева да одлучува кого ќе заштити како сведок?!

ТВ21

Курир Република Вечер Пулс24 еМагазин Нова ТВ 24 Вести Нова ТВ

172 поврзани вести »

Земјотресот направи големи штети – Скопјани останаа без своите автомобили

Репортер - 14.09.2016

Вчера на подрачјето на Секторот за внатрешни работи – Скопје има пријавено штети, настанати како последица од земјотрес, на повеќе автомобили, паднати плафони, искршени прозорски стакла на ОУ „Димитар Беровски“ во населбата Ѓорче Петров, во ...

ЦУК: Досега 500 пријави за штети од земјотресите

Нова ТВ

Во ЦУК околу 500 пријави на штети од земјотреси

24 Вести

Жител на Мичурин не може да ги добие институциите да пријави штета

Нова ТВ

Во ЦУК околу 500 пријави на штети од земјотреси

Утрински

Алсат-М МКД А1 On Популарно +инфо Здравство24 А1 On Фокус

93 поврзани вести »

Верските празници ја зацврстуваат довербата

Утрински - 16.09.2016

Во Куманово имаше мултиетничка прослава на муслиманскиот празник Курбан-бајрам Сузана Николиќ Куманово - Ученици и професори од техничкото училиште „Наце Буѓони“ во Куманово, со настава на албански јазик беа домаќини на прославата на муслиманскиот ...

Mултиетничка прослава нa Курбан-бајрам

Kumanovo News

ИД објави брутална видео-снимка од погубување на затвореници

+инфо

ИД објави брутална видео-снимка од погубување на затвореници

Сител

ВОЗНЕМИРУВАЧКО: За Курбан Барам се колеле луѓе наместо овци?

Сител

Press24 Press24 Нова ТВ 24 Вести Утрински Утрински МКД OhridNews

87 поврзани вести »