TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2016-09-19 - 2016-09-25

МНР до ООН: Македонија посветено работи при справувањето со мигрантската криза

Канал5 - 25.09.2016

Министерството за надворешни работи ја цени и почитува работата на канцеларијата на високиот комесар за човекови права во Обединетите нации и ја оценува како особено важна во заштитата и почитувањето на човековите права во светски размери.

Нелегални мигранти најдени во село Лојане

Канал5

ГОЛЕМА ПОЛИЦИСКА АКЦИЈА: Уапсени 36 лица од кумановско

Репортер

Голема полициска акција во кумановско, уапсени 36 лица

Сител

ГОЛЕМА ПОЛИЦИСКА АКЦИЈА: Уапсени 36 лица од кумановско

Press24

Вечер Прес Република МК News ТВ21 Вест 24 Вести А1 On Стандард

212 поврзани вести »

И следните денови сончево со студени утра

Канал5 - 25.09.2016

Утре ќе биде сончево со умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен северен ветер. Максимална дневна температура до 26 степени. МАКСИМАЛНИ ТЕМПЕРАТУРИ 25 Д. Капија, Гевгелија, 24 Струмица, 23 Скопје, Штип, 22 Виница, 21 Тетово, Прилеп, 20 Кр.

Сончево со умрена облачност

Репортер

Денеска 26 степени

А1 On

Денеска 26 степени

+инфо

Сончево со умерена облачност и северен ветар

Кајгана

Телеграф Press24 МКД Р.С.Европа Сител Курир Република Мета

175 поврзани вести »

Земјотрес во околината на Пехчево, 2,7 степени по Рихтер

Вест - 25.09.2016

Во околината на Пехчево, синоќа, бил регистриран земјотрес од 2,7 степени според Рихтер. Според Европскиот сеизмолошки центар земјотресот бил на длабочина од 1 километар. Последниот месец во Македонија имаше серија земјотреси, од кои најсилниот беше ...

Земјотрес од 2,7 степени го погоди Пехчево

Канал5

Нов земјотрес во Македонија

+инфо

Земјотрес од 2,7 степени во Пехчево

Кајгана

Македонија не престанува да се тресе: Земјотрес од 2.7 степени

Репортер

Макфакс Стандард Курир МКД А1 On Gotvi.mk А1 On Телеграф

191 поврзани вести »

Иванов на средба со Бан Ки-мун во ООН

Фокус - 25.09.2016

„Чест и привилегија беше можноста да соработувам со Вас изминатите години, Вие сте еден од највидливите и најактивните лидери“, истакна Бан за Претседателот на Република Македонија, поздравувајќи го лидерството на Иванов на теми од важност за ...

Средба на претседателот Иванов со генералниот секретар на ОН, Бан Ки-мун

Макфакс

Иванов се сретна со Бан Ки-мун

Либертас

Бан до Иванов: Вие сте еден од највидливите и најактивните лидери

Вечер Прес

Средба на претседателот Иванов со генералниот секретар на Обединетите нации Бан Ки-мун

24 Вести

Курир Телеграф Макфакс +инфо МКД Мета Фактор Локално

119 поврзани вести »

ПМФЛ: Вардар гостува кај Ренова

Канал5 - 25.09.2016

Во фудбалскиот шампионат на Македонија, односно Првата лига, попладнево ќе се одиграат четири натпревари. Лидерот на табелата и актуелен шампион Вардар гостува кај Ренова. Во Битола екипата на Пелистер ќе го пречека кратовски Силекс.

Вардар започнува со гостување кај Кристијанштад во Лигата на шампиони

Канал5

Вардар со победа ја започна новата сезона во Лигата на шампионите

Канал5

Само бод за Вардар на гостувањето кај Ренова

Канал5

Вардар започнува со гостување кај Кристијанштад во Лигата на шампиони

+инфо

Сител +инфо +инфо А1 On +инфо Сител Gol.mk SportMedia

173 поврзани вести »