TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2016-09-19 - 2016-09-25

„Ние сме силен тим само на хартија“

СуперСпорт - 25.09.2016

Тренерот на фудбалерите на Челси Антонио Конте рече вечерва дека пред неговите играчи е обврска да докажат колку вредат и дека екипата е силна „само на хартија“. Челси загуби синоќа од Арсена со 0:3 и го претрпе вториот пораз по ред, после што падна ...

Дрогба со мала провокација до Арсенал по победата над Челси

Спортклуб

Конте лут: Да, големи сме…, само на хартија!

Екипа

Ваквите изјави нема да поминат кај навивачите - Конте „загриза“ во достоинството на „сините“

Спортклуб

Под принуда: Конте ќе ја менува тактиката во Челзи

Стандард

Дерби Дерби Gol.mk МКД Дерби Спортклуб Екипа Спортклуб

40 поврзани вести »

Почна со работа MAYA, нова фабрика за полнење вода во дебарско Гари

Бизнис Инфо - 20.09.2016

Нова фабрика за полнење и пакување на водата за пиење MAYA, сместена во дебарското село Гари, вчера официјално почна со работа. Станува збор за странска гринфилд инвестиција од Хрватска на компанијата МЛ-Гари, досега вредна околу 14 милиони евра.

Нов играч на домашниот пазар за флаширана вода: Почна со работа фабриката MAYA

Капитал

Започна со работа новата фабрика за полнење и пакување на водата за пиење MAYA

Бизнис Вести

Отворена фабрика за вода во Дебарско...

Н.Македонија

Фабрика за вода во дебарско Гари

Канал5

Вест ТВ21 ТВ21 Press24 Телеграф Курир Нетпрес +инфо

38 поврзани вести »

Поради дискриминација, нема хормон за раст за сите деца

Дневник - 21.09.2016

За некои деца има хормони за раст за три месеци, а за други нема, а еден од четирите вида хормони што треба да го примаат дел од пациентите постојано го нема. Иако во Македонија оваа терапија е целосно покриена од државата, постои група деца што ...

Светски ден за подигнување на свесноста за растот кај децата

Канал5

Одбележан Светскиот ден за подигнување на свесноста за растот кај децата

ТВ21

Здравствени маки

24 Вести

Светски ден за растот на децата – дали децата со нарушен раст паузираат со терапијата?

ТВ21

Телма Курир Press24 Сител А1 On Факултети Курир Press24

25 поврзани вести »

Руска хуманитарна помош за поплавените

ТВ21 - 19.09.2016

Помош од Руската Федерација наменета за справување со последиците од поплавата во Скопскиот регион и за засилување на капацитетите на службите за кризно реагирање, ќе биде донирана денеска во Дирекцијата за заштита и спасување на Република ...

Руска хуманитарна помош за поплавените

Канал5

Руска хуманитарна помош за поплавените

Сител

40 тони руска хуманитарна помош за поплавените

+инфо

Руска хуманитарна помош за поплавените

Репортер

Алфа Курир Нетпрес Стандард Порта 3 МКД Телеграф Press24

25 поврзани вести »