TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2016-09-19 - 2016-09-25

ВМРО-ДПМНЕ: Писмото до амбасадорите е страв на Заев од избори

Канал5 - 25.09.2016

ВМРО-ДПМНЕ реагира на писмото што лидерот на СДСМ Зоран Заев вчера го испратил до амбасадорите гаранти на договорот од Пржино, оценувајќи дека тој тоа го прави бидејќи е исплашен од тоа што, како што стои во дописот, го очекува најголемиот пораз на ...

Груевски: Заев бара алиби за да ги одбегне изборите

Алфа

Еве го косовскиот генерал на кој што Чаушот од СДСМ требало да му ги продава снимките!

Вечер Прес

Откриена косовската врска на Заев

Пулс24

Заев ги предупреди амбасадорите дека власта работи против изборите

Фокус

24 Вести Дневник Телма 24 Вести Фокус Дневник Сител Press24

111 поврзани вести »

Расправата за Извештајот на СЈО продолжува во понеделник

Алсат-М - 24.09.2016

Расправата за извештајот на Специјалното јавно обвинителство во Комисијата за политички систем ќе продолжи в понеделник во 11 часот, бидејќи специјалната јавна обвинителка Катица Јанева претходно посочи дека поради приватни обврски не може да ...

На Јанева не и се објаснува каде се потрошени парите

Дневник

За извештајот на СЈО ќе се расправа во понеделник

Стандард

Расправата за Извештајот на СЈО продолжува во понеделник

Р.С.Европа

Расправата по Извештајот на СЈО продолжува в понеделник

Тера

Република Локално еМагазин 24 Вести Канал5 +инфо Сител Press24

110 поврзани вести »

Талески пак седна во градоначалничката фотелја

Сакам да кажам - 23.09.2016

Битолскиот градоначалник Владимир Талески денеска по тримесечно отсуство повторно седна во градоначалничката фотелја. По четири дена откако му беше укината мерката куќен притвор тој денес се врати на работа.

Талевски се врати на работа

24 Вести

Талески излезе од домашен притвор и отиде на работа

Телма

Талески се врати на работа четири дена по укинување на притворот

Репортер

Градоначалникот Талески се врати на работа

+инфо

Правдико Мета Локално Бриф Либертас Фактор Фокус Н.Македонија

102 поврзани вести »

Праведно и солидарно да се распореди товарот со бегалците

Вечер Прес - 25.09.2016

Ципрас ги повика земјите кои имаат забелеши и сметаат дека бегалците треба да се вратат преку море, отворено тоа да им го кажат на европските тела и на Фронтекс Грчкиот премиер Алексис Ципрас порача од Виена дека раководењето со бранот бегалци и ...

Ципрас: праведно и солидарно да се распореди товарот со бегалците

ТВ21

Ципрас: Луѓето не се шверцувани цигари

Канал5

Ципрас побара праведно распоредување на товарот со бегалците

Телеграф

Ципрас: Праведно и солидарно да се распореди товарот со бегалците

Сител

А1 On +инфо Р.С.Европа Локално Локално Либертас Локално Мета

138 поврзани вести »