TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2016-09-19 - 2016-09-25

Прес конференција пред мечот Вардар - Горење

Вардар - 22.09.2016

Ракометниот клуб Вардар ги поканува сите медиуми на прес конференција пред натпреварот од СЕХА ГАзпром лигата со екипата на Горење. Прес конференцијата ќе се одржи во понеделник (26 септември, 2016 година), во конференциската сала во СЦ „Јане ...

Вардар 2 го победи суперлигашот Металург јуниор

Вардар

Вардар досега има просек од 33 гола по меч...

Н.Македонија

Мечот со Татран за вардарци беше добар тест пред стартот на ЛШ

Дневник

Вардар го победи Татран со 17 голови разлика

Канал5

ТВ21 Дневник Курир Курир А1 On Вардар Gol.mk Gol.mk

88 поврзани вести »

Пеп се плаши, повреден му е еден од најдобрите

СуперСпорт - 25.09.2016

Пеп Гвардиола има проблем после мечот со Свонси во рамките на Премиер лигата. 10 од 10. Тоа е учинокот на Пеп Гвардиола откако седна на клупата на Манчестер Сити, победи во сите натпревари и многумина и не гледаат крај на оваа серија.

Гвардиола го стигна рекордот на Анчелоти

СуперСпорт

„Мојот син е паметен, но мора да се извини“

СуперСпорт

Гвардиола го израмни рекордот на Анчелоти во Премиер – лигата

Екипа

Агентот на Јаја: Пеп да разбере – Англија не е Северна Кореја!

Стандард

Дерби СуперСпорт Локално Сител Gol.mk Спортклуб Спортклуб Спортклуб

84 поврзани вести »

Зидан го извадил Роналдо за да го одмори

А1 On - 25.09.2016

Тренерот на Реал Мадрид, Зинедин Зидан, никако не беше задоволен од изданието на своите избраници на гостувањето кај Лас Палмас, каде загубија два планирани бода (2:2). Тој по натпреварот го изрази своето жалење за тоа што не заокружиле овде триумф, ...

Како Роналдо „вриеше“ (Видео)

SportMedia

Бразилците во Реал Мадрид повредени, Касемиро го чека подолга пауза

Gol.mk

Зидан се плаши Роналдо да не се повреди

SportMedia

Зидан го извади Роналдо, нервозниот Португалец не сакаше ниту да го погледне (Видео)

Дерби

Спортклуб Екипа Gol.mk Gol.mk Дерби SportMedia Стандард Екипа

83 поврзани вести »

Подарете нешто – денеска е празник на родителите на Богородица

Курир - 22.09.2016

Според календарот на МПЦ (Јулијанскиот календар) денеска е 9 септември, ден кога се празнуваат светите праведни богоотци Јоаким и Ана, родителите на Пресвета Богородица. Именден празнуваат: Ана, Јана, Јаника… Денешниот празник е органски поврзан со ...

Однесете подарок некому - денеска е голем празник

Press24

Однесете подарок некому - денеска е голем празник

Сител

Однесете подарок некому – Денеска е голем празник

Репортер

Однесете подарок некому - денеска е голем празник

Скопје инфо

МК News Република Пулс24 Вистина.мк Канал5 Канал5 Курир Press24

55 поврзани вести »