TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2016-09-19 - 2016-09-25

Загина камионџија

Дневник - 24.09.2016

Прилепчанецот Цветан Маркоски (65) загина откако се превртел камионот што го управувал, завчера на регионалниот пат Прилеп- Македонски Брод, информираше МВР. Според полицијата, сообраќајната несреќа се случила околу 10.30 часот на планинскиот превој ...

Загина камионџија кај Македонски Брод

Вест

Крв на патиштата низ Македонија – Камионџија изгуби контрола – Загина во страшна несреќа

Репортер

Се преврте „Сканија“, возачот загинал на лице место

Кајгана

Се преврте „Сканија“ на патот Прилеп – Македонски Брод, возачот загинал

Стандард

МКД Курир +инфо Press24 Макфакс Телеграф МКД Сител

49 поврзани вести »

Нападната израелската амбасада во Турција

Дневник - 22.09.2016

Маж вооружен со нож, кој вчера наводно се обидел да влезе во израелската амбасада во Турција, беше застрелан во ногата од страна на турските полицајци пред амбасадата. Напаѓачот бил слушнат како извикува „Јас ќе го променам Блискиот Исток“ и наводно ...

Натенјаху: Спремен сум за преговори со Палестинците

А1 On

Натенјаху: Спремен сум за преговори со Палестинците

Локално

Махмуд Абас: ОН да ја прогласи 2017 година за година на крајот на окупацијата на Израел над Палестина

Локално

Натенјаху: Спремен сум за преговори со Палестинците...

Н.Македонија

Телма 24 Вести Канал5 А1 On МКД +инфо Сител Телеграф

48 поврзани вести »

Меркел за целосно запирање на илегалната имиграција

А1 On - 25.09.2016

Германската канцеларка Ангела Мерел изјави во австриската престолнина Виена во сабота на средбата на челниците до земјите на ткн Балканска рута, дека илегалната имиграција треба целосно да се спречи и вети помош за Грција и Италија, членки на ...

Меркел за целосно запирање на илегалната имиграција

Макфакс

Меркел: Германија е спремна месечно да прифати неколку стотици бегалци, не повеќе од тоа

МКД

Што предлага Меркел за илегалната миграција?

Фактор

Меркел бара договори за враќање на мигрантите во нивните земји

Локално

Дневник Фактор Н.Македонија Deutsche Welle Канал5 +инфо Сител А1 On

67 поврзани вести »

Само бод за Реал на гостувањето кај Лас Палмас

Канал5 - 25.09.2016

Екипата на Реал Мадрид не ја оправда улогата на фаворит во дуелот против составот на Лас Палмас. „Кралевите“ од гостувањето кај Лас Палмас се враќаат со само еден освоен бод откако на синоќешната средба од 6.коло во шпанската Примера одиграа ...

Само бод за Реал во Лас Палмас

Сител

Кикс на Реал против Лас Палмас

Кајгана

Само бод за Реал на гостувањето кај Лас Палмас

+инфо

Кикс на Реал против Лас Палмас

А1 On

Спортклуб Макфакс Стандард СуперСпорт Спортклуб Вечер Прес Идивиди Lider

65 поврзани вести »

Ѓорческа со дубл титула во Сент Мало

SportMedia - 25.09.2016

Лина Ѓорческа ја освои титулата во конкуренција на двојки, на фјучр турнирот во Сент Мало, Франција, вреден 50.000 американски долари. Во финалниот меч, заедно со Дијана Марчинкевица од Летонија беа подобри од романскиот двоец Александра Каданту и ...

Нов трофеј во колекцијата на Лина Ѓорческа

Екипа

Лина Ѓорческа „гази“ во дубл конкуренција: Нов трофеј за најдобрата македонска тенисерка

Спортклуб

Триумф на Ѓорческа во двојки на фјучрсот во Франција

Сител

Најголем успех за Ѓорческа: Титула во Сент Мало!

СуперСпорт

МКД Дерби Телеграф Вечер Прес СуперСпорт Спортклуб Вечер Прес МКД

63 поврзани вести »