TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2016-09-19 - 2016-09-25

Одложено судењето за случајот „Поткуп“

Дневник - 22.09.2016

За 22 ноември е одложено судското рочиште за предметот „Поткуп“ во кој е обвинет лидерот на СДСМ, Зоран Заев. Рочиштето е одложено, како што информираат од Судот, поради службено патување на Заев, а за што Судот бил информиран претходно од неговиот ...

Рочиштето за „Поткуп“ одложено оти Заев бил службено во Тирана

Дневник

Одложено судењето на Заев за поткуп од 200 илјади евра

Канал5

Презакажано рочиштето за „Поткуп“

Фокус

Заев на службен пат, одложено рочиштето за „Поткуп“

Алсат-М

Нетпрес Правдико Телеграф Репортер Стандард Макфакс +инфо МКД

42 поврзани вести »

Комплетирано 5. коло во Бундес лигата

Канал5 - 25.09.2016

Со двата натпревари одиграни попладнево комплетирано е 5. коло во фудбалскиот шампионат на Германија, односно Бундес лигата. Екипата на Хофенхајм со 2:1 славеше победа над Шалке, додека натпреварот Келн - Лајпциг заврши без победник 1:1.

Комплетирано 5. коло во Бундес лигата

+инфо

Комплетирано 5.коло во Бундес лигата

Сител

Комплетирано петтото коло во Бундеслигата: Шалке повторно очаен, Келн и Лајпциг ги поделија бодовите

Република

Борусија Дортмунд продолжува со победите

Канал5

+инфо Репортер А1 On Екипа А1 On +инфо Локално Точка

59 поврзани вести »

Уапсен напаѓачот од трговскиот центар во Берлингтон, нема индиции за тероризам

Вест - 25.09.2016

Американската полиција соопшти дека го уапсила осомничениот за вооружениот напад во трговски центар во градот Берлингтон, во државата Вашингтон, во кој загинаа пет лица. Во моментот на апсењето, напаѓачот не бил вооружен и не изговорил ниту еден ...

Уапсен напаѓачот од трговскиот центар во Берлингтон

24 Вести

Уапсен напаѓачот од трговскиот центар во Берлингтон

Телма

Уапсен напаѓачот на берлингтонскиот трговски центар

Нетпрес

Уапсен напаѓачот од трговскиот центар во Берлингтон

Репортер

Сител Press24 Алфа Курир Кајгана А1 On Макфакс Република

58 поврзани вести »

Експлозија во Будимпешта

24 Вести - 25.09.2016

Двајца полицајци беа повредени во силна експлозија што го потресе центарот на главниот град на Унгарија, Будимпешта. Засега неидентификуваната експлозија се случила синоќа пред полноќ, а повредените полицајци патролирале низ центарот.

Експлозија во центарот на Будимпешта, повредени двајца полицајци

Канал5

Силна експлозија во центар на Будимпешта (ВИДЕО)

Press24

Силна експлозија во центарот на Будимпешта

Сител

Повредени двајца полицајци во силна експлозија во Будимпешта

Кајгана

Курир А1 On Р.С.Европа Стандард Телеграф МКД Макфакс Макфакс

58 поврзани вести »