TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2016-09-19 - 2016-09-25

Не очекува есен со просечни температури и врнежи

Канал5 - 23.09.2016

Вообичаена количина дожд и просечни температури на воздухот не очекуваат оваа есен, прогнозираат од Управата за хидрометеоролошки работи. Во септември температурата на воздухот се очекува да биде во рамките на просекот, 12 до 14 Целзиусови степени ...

Летото ќе продолжи и во октомври

+инфо

Имавме пеколно лето: Не очекуваат пресврти со времето оваа есен

Press24

Не очекува есен со просечни температури и врнежи

А1 On

Не очекува есен со просечни температури и врнежи

Сител

Репортер Алфа Радио МОФ Курир еМагазин Пулс24 Н.Македонија Lider

37 поврзани вести »

Велосипедско дефиле во Македонија

Канал5 - 22.09.2016

По повод 22 Септември - Денот без автомобили и Европската недела на мобилност 2016 (16-22 септември), на градските улици во Скопје и во 12 други градови ќе се одржи велосипедско дефиле. Традиционално, дефилето во Скопје ќе стартува во 11 часот кај ...

Денот без автомобили одбележан во скопје со велосипедско дефиле

Сакам да кажам

Автомобил прегазил велосипедист

Дневник

Ден без автомобили во скопје

ТВ21

Ден без автомобили – велосипедско дефиле во Битола

Канал5

Канал5 ТВ21 Дневник МКД А1 On Press24 Сител Курир

55 поврзани вести »

Јапонски туроператори заинтересирани за Македонија

Канал5 - 25.09.2016

Туристичките потенцијали на Македонија и можностите за субвенционирање кои ги нудат Агенцијата за промоција и поддршка на туризмот и Владата се презентирани пред повеќе од 30 јапонски тур оператори во рамки на Саемот за туризам во Јапонија (JATA ...

Продолжена туристичката сезона, Охрид и во септември полн со гости

Канал5

Сообраќајната инфраструктура клучна за развојот на туризам

Телма

Продолжена туристичката сезона, Охрид и во септември полн со гости

Курир

Туристичката сезона продолжува во септември

Сител

Press24 OhridNews Пулс24 Вечер Прес Lider Lider Нетпрес Курир

51 поврзани вести »

Интервентен откуп на грозјето бара Советот на Кавадарци

Press24 - 23.09.2016

Владата на Република Македонија да донесе одлука за интервентен откуп на грозје, како и план и стратегија и системски мерки за долгорочно решавање на проблемот со откупот на грозјето. Ова се два од четирите заклучоци кои попладнево ги донесе Советот ...

Интервентен откуп на грозјето бара Советот на Кавадарци

Сител

Најскапото грозје на светот…

Gotvi.mk

Интервентен откуп на грозјето бара Советот на Кавадарци

Локално

Интервентен откуп на грозјето бара Советот на Кавадарци

Либертас

Lider Дневник Канал5 Канал5 Дневник Репортер А1 On А1 On

50 поврзани вести »

Викендов пет претстави на МОТ

Дневник - 24.09.2016

Пет претстави викендов ќе бидат изведени на фестивалот Млад отворен театар, сите во скопскиот Младински културен центар. Програмата почнува вечерва во 20 часот со „Офф - Надминување на границите“ на новосадскиот режисер Золтан Пушкаш, со театарот ...

Викендов на МОТ: Танц од Куба и театри од Нови Сад и од Приштина

Вест

МОТ ја донесе светската театарска авангарда во Скопје

МКД

Претставата “Надминување на границите“ и соло танц перформанс во МКЦ

Вечер Прес

Режисерот Томас Остермаер со „Галеб“ во Скопје

Канал5

Нова ТВ Телеграф Убавина и Здравје Нова ТВ А1 On Вечер Прес Локално Република

48 поврзани вести »