TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2016-09-19 - 2016-09-25

Маркез доминантен во арагон,трета позиција за Роси

Телма - 25.09.2016

Шпанецот Марк Маркез победи во најсилната класата на трката во Арагон,14 станица од СП во мотоциклизам.Возачот на Хонда кој доминираше на квалификациите и денеска во вториот дел на трката во Пиринеите,победи пред пилотите на Јамаха,сонародникот ...

Маркез на чекор до нова титула

А1 On

Маркез ја освои ГН на Арагон

Кајгана

Маркез на чекор до нова титула

Репортер

„Однос со Роси? Не постои..“

СуперСпорт

СуперСпорт Екипа СуперСпорт Спортклуб SportMedia МКД Макфакс Дерби

46 поврзани вести »

Бан до светските сили: Ставете крај на ноќниот кошмар во Сирија

24 Вести - 25.09.2016

Генералниот секретар на Обединети нации, Бан Ки-мун денеска апелираше светските сили да вложат поголем напор за ставање на крај на ноќниот кошмар во Сирија. - Каков изговор би можеле да имаме за што било помалку од одлучна акција за да се стави крај ...

Средба Иванов- Бан Ки Мун во Њујорк

Сител

БАН КИ-МУН ДО СВЕТСКИТЕ СИЛИ: Ставете крај на кошмарот во Сирија

Телеграф

Бан Ки-мун до светските сили: Ставете крај на ноќниот кошмар во Сирија

Република

Бан Ки-мун: Ставете крај на кошмарот во Сирија...

Н.Македонија

Lider 24 Вести МРТ Телеграф Алфа Сител Нетпрес Press24

44 поврзани вести »

Објавен тендер за реконструкција на автопатот Скопје - Куманово

Канал5 - 25.09.2016

Заинтересираните градежни компании до 16-ти ноември може да достават понуди за реконструкција на 23 километри од делницата Скопје до Куманово. По овој рок ќе се изврши евалуација на понудите и во првиот квартал од 2017 година ќе се започне со ...

Се вложуваат милиони, постојано се гради, Македонија се менува

Press24

Со милионски инвестиции до нови, современи патишта

Нетпрес

Милионски инвестиции, се градат нови патишта

Курир

Нови патишта - ветување за лудо радување

МКД

Скопје инфо Вечер Прес Пулс24 Скопје инфо Lider Телеграф Курир Сител

44 поврзани вести »