TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2016-09-26 - 2016-10-02

Пандов: Катица Јанева работи по наредби и нарачки на СДСМ

Press24 - 02.10.2016

Катица Јанева треба да го открие главното прашање за тоа кој и за чии интереси прислушувал во Македонија, истакна членот на ГДОМ Александар Пандов на денешната трибина во Kичево. -Изјавата на господинот Заев околу двојазичноста во Република ...

Пандов: Катица Јанева работи по наредби и нарачки на СДСМ

Нетпрес

Пандов: Катица Јанева работи по наредби и нарачки на СДСМ

Курир

Пандов: Јанева работи по наредби на СДСМ

Пулс24

Пандов: Катица Јанева работи по наредби и нарачки на СДСМ

Lider

Репортер ТВ21 24 Вести Сакам да кажам Фокус ТВ21 Канал5 А1 On

365 поврзани вести »

Неделен печат – Неизвесни изборите на 11 декември

Р.С.Европа - 02.10.2016

Одржувањето на изборите на 11 декември станува се понеизвесно, анализираат неделниците. Единствено не се согласуваат во тоа по чија вина ќе бидат одложени. Прашањето за милион долари е дали на 11 декември ќе има или ќе нема вонредни парламентарни ...

Неделен печат – Неизвесни изборите на 11 декември

Бриф

Мијалков за Прес 24 : СЈО е продолжена рака на СДСМ

Канал5

Мијалков: „Трезор“ е уште една политичка конструкција на СЈО

ТВ21

Мијалков: СЈО е продолжена рака на СДСМ

Фокус

24 Вести Вест Репортер МКД Курир Телеграф Press24 Стандард

354 поврзани вести »

По вторпат бомбардирана најголемата болница во Алепо

Алсат-М - 02.10.2016

Најголемата болница во Алепо е бомбардирана по вторпат во ист ден, додека силите на сирискиот режим со поддршка од Русија се обидуваат да воспостават контрола врз градот. Најмалку две барел-бомби ја погодија и вчера болницата во Алепо што е под ...

По вторпат бомбардирана најголемата болница во Aлепо

24 Вести

По вторпат бомбардирана Најголемата болница во Алепо

ТВ21

ОН: Никој не треба да го трпи она што го трпат луѓето во Алепо

24 Вести

Сириската армија ги повикува бунтовниците да го напуштат Алепо

ТВ21

24 Вести Сител Нетпрес Алфа А1 On Сител +инфо +инфо

205 поврзани вести »

Пренос во живо од конгресот на СДСМ

Фокус - 02.10.2016

Социјалдемократскиот сојуз на Македонија обезбеди пренос во живо од 20. Конгрес кој се оджува денеска. Конгресот може да се следи тука На конгресот ќе се обрати претседателот на партијата Зоран Заев кој по работниот дел, ќе ги соопшти и донесените ...

Ховит: скандалот со прислушувањето го поставува прашањето дали Македонија заслужува да биде во ЕУ

ТВ21

Заев: На 11 декември ќе го славиме животот

Фокус

СДСМ го презентира Планот за Македонија

Вест

Заев најави широк фронт на партиите од левицата и центарот

Канал5

ТВ21 Фокус Канал5 24 Вести 24 Вести ТВ21 24 Вести Алсат-М

132 поврзани вести »

Завршува Есенската сесија на ПС на ОБСЕ

ТВ21 - 02.10.2016

Со сесијата „Подобрување на управувањето со меѓународната миграција врз основа на човековите права“ денеска завршува Есенската сесија на Парламентарното собрание (ПС) на ОБСЕ. На сесијата ќе се обратат министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски ...

Иванов: Предвремените избори ќе бидат излез од кризата само ако се деблокираат интеграциите

Канал5

Завршува Есенската сесија на ПС на ОБСЕ

24 Вести

Иванов: предвремените избори ќе бидат излез од кризата

ТВ21

Иванов: Предвремените избори ќе бидат излез од кризата само ако се деблокираат интеграциите

Вест

24 Вести Алсат-М Фокус ТВ21 Вест 24 Вести Канал5 ТВ21

130 поврзани вести »

Сите зборуваат за Бред и Анџелина, а го забораваат НАЈСКАНДАЛОЗНИОТ РАЗВОД во Србија

Репортер - 02.10.2016

Разводот на Бред и Анџелина сосема сигурно го носи епитетот на „развод на деценијата“, со оглед на фактот дека огромни внимание се привлече на оваа славна холивудска двојка. Сега повеќе од било кога поважно е зошто Анџелина го остави Бред, со кого ...

Нова Facebook измама за смртта на Бред Пит

Телефони.мк

Анџелина Џоли ќе глуми во филм за Авганистан

Стандард

Бред Пит ќе оди на семејна терапија со децата

Локално

3 совети за убавина од Анџелина Џоли

Локално

Локално +инфо Репортер Курир Макфакс Стандард МКД Република

155 поврзани вести »