TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2016-01-25 - 2016-01-31

СЈО: Никој не барал поткуп

Фокус - 31.01.2016

Од таму за телевизијата изјавиле дека некој се обидува да му наштети на новото обвинителство, бидејќи од внатрешниот распит на обвинителите било утврдено дека никој од соработниците на Јанева не барал поткуп, ниту вршел притисоци на приватни лица, ...

СЈО за 24 ВЕСТИ: Никој од соработниците не барал поткуп

24 Вести

Трпеновски: Притисоците врз тимот на Јанева ќе имаат контраефект

24 Вести

Специјалното обвинителство ги отфрла наводите во кривичната пријава

Телма

Јанева: Ако некој тврди дека бил притискан, треба тоа и да го докаже

Вест

Дневник Репортер Курир Курир Нетпрес Press24 +инфо МКД

267 поврзани вести »

ДУИ: Слободни и фер избори на 24 април

ТВ21 - 31.01.2016

Слободни и фер избори на 24 април кои треба да резултираат со создавање на стабилна и доследна Влада, е ставот на Демократската партија за интеграција (ДУИ) во врска со датумот на одржување на парламентарните избори во државата содржан во ...

ДУИ: Слободни и фер избори на 24 април

Канал5

ДУИ: Слободни и фер избори на 24 април

24 Вести

ДУИ: Да се почитува договорот од Пржино и на 24 април да се одржат фер и демократски избори

Фокус

СДСМ - Ќе има слободни, фер и демократски избори, но не на 24 април

Утрински

Телма Фокус ТВ21 ТВ21 Дневник Сител Press24 +инфо

191 поврзани вести »

Хрватска ја освои бронзата на ракометното ЕП

Утрински - 31.01.2016

Третото место на Европското ракометно првенство што се одржува во Полска, го освои репрезентацијата на Хрватска која попладнево во малото финале ја совлада Норвешка со 31:24. Хрватите на полувреме имаа четири голови разлика (15:11), Норвешка во ...

Хрватска ја освои бронзата на ракометното ЕП

Канал5

Хрватска ја освои бронзата на ракометното ЕП

+инфо

Хрватска обезбеди бронза и мундијалска виза

ЗаЗабава

ЕУРО 2016 АНАЛИЗА: Владимир Глигоров за полуфиналните натпревари

24 Ракомет

Екипа Сител Спортклуб МКД СуперСпорт А1 On Оn.net Дерби

248 поврзани вести »

Сончево со мала облачност, температури до 19 степени

ТВ21 - 31.01.2016

Во Македонија преовладува сончево време со мала до умерена облачност. Дува слаб до умерен ветер од западен и северозападен правец, особено на планините и на повисоките места. Утрово најстудено беше во Берово каде се измерени – 3 степени.

Сончево со мала облачност, температури до 19 степени

Канал5

Сончево со мала обласност, температури до 19 степени

Алсат-М

Облачно со слаб ветер

Сител

Сончево време со температура до 17 степени

Р.С.Европа

Press24 Телеграф Press24 Нова ТВ Нетпрес +инфо Алфа Кајгана

143 поврзани вести »

Груевски - Заев бараше избори, а сега бега од нив

Утрински - 31.01.2016

Според договорот од Пржино беше предвидено одржување предвремени парламентарни избори на 24 април 2016 година. Тоа го потпишаа сите и го потпиша СДСМ. И оттука не ми е јасно она што го слушам деновиве како тие викаат дека еднострано сме донеле ...

Груевски не отстапува од намерата за избори на 24 април

Телма

Груевски: Заев бараше избори, сега бега од нив

Канал5

Груевски: Заев ги бараше изборите сега бега од нив

Сител

Жесток шамар за опозицијата и Заев од американски експерти

Сител

Нетпрес Press24 А1 On Нетпрес Репортер Курир Алфа Курир

114 поврзани вести »