TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2016-10-10 - 2016-10-16

(ВИДЕО) 360 степени: Хан повеќе не е фактор

Репортер - 16.10.2016

Еврокомесарот Хан по сопствена вина се дефакторизираше и го изгуби кредибилитетот и влијанието врз македонската политика. Тој доаѓа во Скопје само од ПР аспект и за да си го корегира во Брисел сопствениот нарушен имиџ“, ова е оценката на поранешниот ...

Двосмисленоста на Хан

Локално

(ВИДЕО) 360 степени: Хан повеќе не е фактор

Либертас

Избори сега, законите за СЈО после

Телма

Законите за СЈО „извисија“, ЕК нема дообјаснување за двосмисленоста на Хан

24 Вести

Deutsche Welle Нетпрес Репортер Репортер Сител Репортер Нова ТВ Локално

255 поврзани вести »

Собир на ВМРО-ДПМНЕ во СЦ „Борис Трајковски“

Канал5 - 16.10.2016

Во Спортскиот центар „Борис Трајковски“ во Скопје денеска попладне голем собир ќе одржи ВМРО-ДПМНЕ на кој е најавено обраќање на лидерот на партијата Никола Груевски. . Владејачката партија викендов организираше неколку јавни тематски трибини на кои ...

Граѓани од цела Македонија во колони одат на собирот на ВМРО-ДПМНЕ

Вест

Почна големиот собир на ВМРО-ДПМНЕ, над 40.000 граѓани бараат да се стави крај на кризата (Фото)

Вест

Народен собир организиран од ВМРО-ДПМНЕ во СЦ "Борис Трајковски"

24 Вести

ВМРО-ДПМНЕ денеска на собир во „Борис Трајковски”

Фокус

Фокус ТВ21 Фокус Сакам да кажам 24 Вести Алсат-М Телма Нетпрес

217 поврзани вести »

Повремени поројни врнежи во текот на деноt

ТВ21 - 16.10.2016

С еверозападниот дел од Македонија (полошкиот регион и Скопската котлина) утрово се зафатени од поголема влажна и нестабилна воздушна маса, која услови врнежи од дожд од пороен карактер проследени со ретки грмежи.

Повремени поројни врнежи во текот на денов

Канал5

Променливо облачно со температура до 20 степени

Канал5

Променливо време со големи температурни разлики

Канал5

Од денеска облачно и врнежливо

МКД

Р.С.Европа Нетпрес Телеграф Курир Алфа Сител Телеграф Репортер

142 поврзани вести »

Хан во Скопје за организација на изборите во декември

ТВ21 - 14.10.2016

Комесарот за преговори за проширување на Европската унија, Јоханес Хан денеска ќе престојува во Скопје каде е предвидено да се сретне со премиерот Емил Димитриев, лидерите на четирите најголеми политички партии, со специјалната обвинителка и со ...

Еврокомесарот Хан се сретна со претставниците на невладиниот сектор

Телма

Заев - Хан: Избори на 11 декември, сите да ја испочитуваат обврската

Вест

Груевски-Хан: Исполнети условите за одржување на изборите

Вест

Димитриев - Хан: Избори, евроинтеграција, мигрантска криза...

Вест

Канал5 Фокус Фокус Курир МКД Нетпрес Сител Телеграф

133 поврзани вести »

Одбележан 11-ти Октомври

МРТ - 12.10.2016

Македонија ја одбележа 75-годишнината од Народнослободителното востание против фашизмот. Државниот празник одбележан во Прилеп и во Куманово. 11-ти Октомври е продолжување на слободарските традиции на македонскиот народ проникнати од Илинденското ...

Почесниот конзул на Русија го честита 11-ти Октомври

Канал 77

Честитка за 11 Октомври од рускиот конзул Сергеј Самсоненко

24 Вести

Честитка од лидерот на ВМРО - ДПМНЕ Груевски по повод 11. Октомври

24 Вести

Честитка од ДС по повод 11.Октомври

24 Вести

24 Вести Фокус 24 Вести Стандард +инфо Нетпрес Нетпрес Press24

107 поврзани вести »

Прекршочна пријава за телохранителот на Заев

Фокус - 16.10.2016

Минитестерството за внатрешни работи поднесе прекршочна пријава за Александар Трајков, телохранител на лидерот на СДСМ Зоран Заев. Трајков доби пријава поради инцидент кој се случил пред кафе барот Платиниум во Струмица ноќта меѓу петокот и саботата.

„Република“: Личниот телохранител на Заев и претходно имал проблеми со законот

Нетпрес

„Република“: Личниот телохранител на Заев и претходно имал проблеми со законот

Press24

МВР со прекршочна пријава за телохранителот на Заев

Макфакс

Прекршочна пријава за телохранителот на Заев

Кајгана

Стандард МКД Курир +инфо Алфа Пулс24 Република Фактор

104 поврзани вести »