TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2016-10-17 - 2016-10-23

Јанева тврди: Нема непотизам во СЈО

Канал5 - 23.10.2016

Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева призна дека нејзиниот внук од сестра е вработен во институцијата којашто таа ја раководи и според Јанева ова не е случај на непотизам. И претходно специјалното обвинителство потврди дека преку конкурс во ...

СДСМ: Истрагата на СЈО не смее да биде попречувана од никого

Канал5

Димитриев: СЈО работи пристрасно и тенденциозно – аналитичари: говорот на премиерот е политички

ТВ21

МАФИОКРАТИЈА

Нова ТВ

Латас: Имаше обид за напад на полицискиот конвој кој ги пренесуваше терористите од Диво Насеље

Курир

+инфо Курир Република Пулс24 Пулс24 Либертас Фокус Фокус

306 поврзани вести »

Ирачките сили на пет километри од Мосул

24 Вести - 23.10.2016

Ирачките безбедносни сили напредуваа во офанзивата врз Мосул и синоќа стигнаа на пет километри од градот, кој е последно големо упориште на Исламска држава во Ирак. - Постојат знаци на бунт против ИД во самиот Мосул, изјави вршителот на должност ...

ОН: Повеќе од 4.000 цивили го напуштија Мосул

Телма

Ирачките сили на пет километри од Мосул

Сител

Ештон Картер пристигна во Ербил

+инфо

Ирачките сили на пет километри од Мосул

Алфа

Press24 Сител Алфа +инфо Сител А1 On А1 On А1 On

365 поврзани вести »

Облачност и ветер, но во подносливи граници

ТВ21 - 23.10.2016

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Во утринските часови по одделни котлини со појава на слаба магла, а попладне во планинските подрачја со услови за слаб локален дожд. Ќе дува слаб до умерен јужен ветер.

Утре облачно со температура до 20 степени

Канал5

Утре сончево и потопло, со умерена облачност

Канал5

Облачно време со сончеви периоди

Курир

Денеска времето променливо облачно, со сончеви периоди

МКД

Сител +инфо А1 On Сител OhridNews Press24 Пулс24 Канал 77

199 поврзани вести »

Вељаноски: Буџетотот се донесе, Собранието се самораспушти- сега треба да се почитува гласот на народот на 11 декември

Курир - 23.10.2016

Собранието се самораспушти. Беше едногласно прифатено дека треба да се оди на предвремени парламентарни избори, да го вратиме мандатот на народот и народот да одлучи. Јас како претседател на Собранието, согласно Уставот, ги распишав изборите за 11 ...

Вељаноски: Собранието се распушти - сега треба да се почитува гласот на народот на 11 декември

Пулс24

Вељаноски: Буџетотот се донесе, Собранието се самораспушти- сега треба да се почитува гласот на народот на 11 декември

Lider

Бачев: Одлуката за распуштање на парламентот е противуставна

Фокус

Бачев со иницијатива за поништување на одлуката за распуштање на Собранието

+инфо

МРТ А1 On Репортер Бриф Мета Либертас Канал5 Телма

168 поврзани вести »

Жестоки борби во Алепо по истекот на примирјето

24 Вести - 23.10.2016

Жестоки борби и воздушни напади почнаа синоќа, на третиот ден од унилатералното руско примирје во Алепо, северна Сирија, соопшти Сириската опсерваторија за човекови права. Првите сириски и руски воздушни напади во Алепо откако Русија ја почна ...

Жестоки борби во Алепо по истекот на примирјето

Телма

Жестоки борби во Алепо по истекот на примирјето

А1 On

Жестоки борби во Алепо по истекот на примирјето

Сител

Жестоки борби во Алепо по истекот на примирјето

Алфа

Р.С.Европа +инфо Макфакс Либертас Вечер Прес Локално Н.Македонија Телма

203 поврзани вести »