TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2016-10-24 - 2016-10-30

Утрово најладно во Берово и Маврово

Алсат-М - 30.10.2016

Утрово во Берово и Маврово беше најладно, со измерени минус два степена, а највисока беше температурата во Дојран, 10 степени. Според УХМР, во 7:30 часот во Лазарополе било нула степени, во Тетово и Битола еден, во Крушево, Крива Паланка и Дебар ...

Утрово најладно во Берово и Маврово

Канал5

Времето утре ќе биде сончево и посвежо, со мала локална облачност

Канал5

Денеска сончево со умерен северен ветер

+инфо

ДЕНЕСКА ТЕМПЕРАТУРИ ПОД МИНУСОТ: Сончево време со умерена облачност

Телеграф

Сител Press24 Курир Репортер Нетпрес Press24 Курир Репортер

205 поврзани вести »

Протекоа голи фотографии од сопругата на Доналд Трамп!

Сител - 30.10.2016

Сопругата на републиканскиот кандидат за претседател на САД Доналд Трамп, Меланија, проговори за своите експлицитни фотографии од минатото. Фотографиите на кои тогаш младата Меланија позира целосно гола биле дел од нејзините работни ангажмани, а таа ...

Можност на годината: Заработете на претседателските избори во САД

Репортер

Трамп: Хилари Клинтон уништува сè што ќе допре

Стандард

Можност на годината: Заработете на претседателските избори во САД

А1 On

Анкетa на „Los Angeles Times“: Трамп води пред Клинтон со 2.4%

Стандард

Локално Канал 77 Тера Фактор Алсат-М ТВ21 Алфа Локално

228 поврзани вести »

Кондоми за заштита од расипано вино

365 - 30.10.2016

И додека научниците се мачат да измислат уберултрасупертенки кондоми што сите ќе сакаат да ги носат, решија барем да не им ветрее виното. Па создадоа вински кондоми. Сериозно, не се работи за кондоми со вкус на вино, туку за функционална заштита од ...

Чудните доживувања на Слободан Богоевски

Нова ТВ

(ВИДЕО) ВИНСКИ КОНДОМ – Ова е единствена сигурна заштита од протекување

Репортер

Чудните доживувања на Слободан Богоевски

Репортер

Обдукцијата на Богоевски покажа дека режимот наскоро ќе умре!

Либертас

Фактор ТВ21 Press24 Курир Курир +инфо Репортер Телеграф

138 поврзани вести »