TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

од 2016-11-07 до 2016-11-13

Облачно со попладневни врнежи од дожд, утре посвежо

МКД - 13.11.2016

Времето во Македонија денеска ќе биде претежно облачно со врнежи од дожд, особено попладне во западните и североисточните делови од земјава, каде на повисоките планини ќе има и снег. Локално се очекува да наврнат над 25л/м2 воден талог.

Вакво време ќе имаме денеска

Алсат-М

Oблачно и ветровито време со повремен дожд

Р.С.Европа

Претпладне сончево, попладне дожд

МКД

Oблачно и ветровито со повремен дожд

Популарно

Тера ТВ21 А1 On Кајгана Алфа Телеграф Точка Курир

118 поврзани вести »

Силен земјотрес ја погоди Аргентина

24 Вести - 13.11.2016

Земјотрес со интензитет од 6,2 степени по Рихтеровата скала ја погоди денеска Аргентина, во близина на границата со Чиле, соопшти геофизичкиот институт на САД. Епицентарот се наоѓал на 27 километри од градот Чилесито и 82 километри северозападно од ...

Силен земјотрес и во Аргентина

МКД

Силен земјотрес ја погоди Аргентина

Идивиди

Силен земјотрес ја погоди Аргентина

А1 On

Земјотрес и во Аргентина, 6,2 по Рихтер

Кајгана

Тера +инфо Канал5 Н.Македонија Курир Телеграф Локално Фактор

173 поврзани вести »

ДИК ќе ги прифати сите кандидатски листи

Телма - 13.11.2016

ДИК вечерва најверојатно ќе ги прифати листите со кандидати за пратеници на сите партии. сите 6 партии односно коалиции за кои имаше забелешки по првичното разгледување вчера денеска ги доставиле потребните документи и ги исправиле пропустите во ...

До полноќ ДИК треба да ги прифати пратеничките листи

Република

Истече рокот за поднесување кандидатски листи

24 Вести

Рокови на ДИК за проверка на кандидатските листи

24 Вести

ДИК до недела на полноќ треба да ги потврди листите

Фокус

А1 On Локално Позитив.мк Репортер Мета Либертас Телма 24 Вести

103 поврзани вести »

Прво интервју на Доналд Трамп по победата на претседателските избори

Телма - 12.11.2016

Новоизбраниот американски претседател Доналд Трамп изјави дека размислува да задржи делови од здравствената реформа донесена од сегашниот претседател Барак Обама. Во своето прво интервју, за весникот „Волстрит журнал" Трамп објасни дека своето ...

Перу - Ако САД не сакаат, трговски договор со Русија и со Кина

Р.С.Европа

Трамп: Клучните одредби од Обамакер ќе останат

МКД

Говорот на телата ги издаде Обама и Трамп (ГАЛЕРИЈА)

+инфо

Трамп сега сака само да ја промени здравствената реформа на Обама, а не и да ја укине

А1 On

+инфо А1 On Алфа Н.Македонија Сител Сител Локално МК News

148 поврзани вести »

Хилари Клинтон го обвинува директорот на ФБИ за изборниот пораз

24 Вести - 13.11.2016

Демократскиот кандидат на претседателските избори во САД, Хилари Клинтон, за неочекуваниот пораз на 8 ноември го обвинува директорот на ФБИ, Џејмс Коми. На само десет дена пред гласањето Коми соопшти дека покренал нова истрага околу користењето на ...

Хилари Клинтон го обвинува директорот на ФБИ за изборниот пораз

ТВ21

Хилари Клинтон го обвинува директорот на ФБИ за изборниот пораз

+инфо

Хилари Клинтон го обвинува директорот на ФБИ за изборниот пораз

А1 On

Клинтон го обвинува FBI за изборниот пораз

Кајгана

Алфа Канал5 Сител Локално Вечер Нетпрес Република Бриф

136 поврзани вести »