TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2016-11-14 - 2016-11-20

Протест во Париз против Доналд Трамп

ТВ21 - 20.11.2016

Повеќе стотици луѓе вчера протестираа против новоизбраниот претседател на САД, Доналд Трамп во Париз, изразувајќи загриженост дека тој нема да ги почитува човековите права, како и правата на жените и на малцинствата.

Протест во Париз против Доналд Трамп

24 Вести

Јас сум жена, муслинманка и имигрантка. И гласав за Трамп!

Вест

Приврзаниците на Трамп апелираат за бојкот на производите на Пепси

ТВ21

Билборд со ликовите на Трамп и Путин осамна во Црна Гора

Канал5

Телма Канал5 Канал5 А1 On Сител Нетпрес +инфо Алфа

847 поврзани вести »

Обама: светските лидери да му дадат шанса на Трамп

ТВ21 - 20.11.2016

Американскиот претседател во заминување Барак Обама на самитот на земјите од Азиско-пацифичката економска соработка (АПЕК) апелираше до светските лидери да му пружат шанска на неговиот наследник Доналд Трамп.

Обама: Светските лидери да му дадат шанса на Трамп

24 Вести

Обама: Дајте му шанса на Трамп

Вест

Обама: Светските лидери да му дадат шанса на Трамп

Алсат-М

Обама: Дајте му шанса на Трамп!

Фокус

Канал5 А1 On Сител Нетпрес Алфа Курир Телеграф Црнобело

182 поврзани вести »

Три натпревари во кошаркарската АБА лига

Курир - 19.11.2016

Во регионалната кошаркарска АБА лига денеска на програмата се три средби од десетото коло, кои стартуваше синоќа со убедливата победата на МЗТ Скопје Аеродром над ФМП со 89-68. Денеска ќе играат: Мега Лекс – Морнар, Задар – Партизан и Крка – Игокеа.

Трета победа за МЗТ Скопје Аеродорм во АБА лигата

+инфо

Три натпревари во кошаркарската АБА лига

+инфо

Тешко им оди во Европа...

SportMedia

Три натпревари во кошаркарската АБА лига

А1 On

Канал5 Канал5 Телма Телма 24 Вести ТВ21 Курир Курир

141 поврзани вести »