TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2016-11-21 - 2016-11-27

Јакимовски: Заев е најголем предавник на македонските национални интереси

Вест - 27.11.2016

За лидерот на ГРОМ Стевчо Јакимовски изборите завршија во Берн каде Зоран Заев се откажа од Македонија и од Македонците. Поради тие опасни тези, Јакимовски во интервју за Република го нарече Зоран Заев најголем предавник на македонските национални ...

Јакимовски: чесниот Заев да одговори дали Ми бараше 250 илјади евра

ТВ21

МИЛОШОСКИ: Ова е држава на горд народ

Вест

Заев: Неопределните 33 отсто граѓани се за промени

Вест

Заев: Неопределните 33 отсто граѓани се за промени

24 Вести

Фокус Фокус Канал5 Канал5 Фокус Алсат-М Фокус Канал5

354 поврзани вести »

Каде денеска ќе се одржат митинзи

Канал5 - 27.11.2016

Политичките партии денеска, на седмиот ден од изборната кампања за предвремените парламентарни избори, ќе ги претстават своите програми на средби со граѓани и на митинзи низ Македонија. ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „За подобра Македонија“ ќе имаат ...

Седми ден од изборната кампања

24 Вести

Продолжува изборната кампања - партиите на митинзи ги претставуваат програмите

Алсат-М

ВМРО-ДПМНЕ со митинг во Скопје, СДСМ во Свети Николе и во Велес

ТВ21

Груевски: 11 декември ќе стави крај на кризата

Вест

Вест Фокус Канал5 Канал5 Фокус Вест Канал5 Сакам да кажам

327 поврзани вести »