TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

од 2016-12-05 до 2016-12-11

Завршница на изборната кампања

24 Вести - 09.12.2016

На полноќ завршува изборната кампања на партиите и коалициите кои учествуваат на предвремените парламентарни избори. Утре е молк, а в недела е гласањето. Коалицијата „За подобра Македонија“ предводена од ВМРО-ДПМНЕ со митинг во Крушево и Прилеп, ...

Завршува изборната кампања

24 Вести

Последен ден од изборната кампања, еве каде ќе финишираат митинзите

Алсат-М

Последен ден од кампањата, утре молк, в недела гласање

МКД

Последен ден од кампањата - СДСМ во Гази Баба, ВМРО-ДПМНЕ во Прилеп

+инфо

Популарно Идивиди ТВ21 А1 On Тера Алфа Телеграф Сител

161 поврзани вести »

Ѓорчев: Имаме 20.000 гласови повеќе од СДСМ

Телма - 11.12.2016

Носителот на листата во шестата изборна единица, Влатко Ѓорчев прогласи победа на ВМРО-ДПМНЕ на предвремените парламентарни избори. Тој кажа и дека вечерва, на 11-ти декември, се случи десеттата победа на ВМРО-ДПМНЕ.

СДСМ: Резултатот меѓу нас и ВМРО-ДПМНЕ е изедначен

Телма

Ѓорчев: Се случи десеттата победа по ред на ВМРО-ДПМНЕ

24 Вести

ВМРО-ДПМНЕ прогласи победа

Р.С.Европа

Победа слават и СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ

Deutsche Welle

МКД +инфо +инфо Тера А1 On Фокус Тера Тера

153 поврзани вести »

Во јануари повик за користење средства од ИПАРД Програмата

А1 On - 09.12.2016

Агенцијата за финансиска поддршка во земјоделството и руралниот развој во јануари 2017 година ќе објави Јавен повик за доставување барања за користење финансиски средства од петтата компонента на Инструментот за претпристапна помош за рурален развој ...

Груевски: Изградба на нов Агропазар кај Неготино за поддршка на земјоделците

А1 On

Во јануари повик за користење средства од ИПАРД Програмата

Канал5

Во јануари повик за користење средства од ИПАРД Програмата

Сител

Во јануари повик за користење средства од ИПАРД Програмата

Точка

Сител Вест Сител Н.Македонија Канал5 Press24 Фактор Курир

144 поврзани вести »

Во Ѓорче Петров приведено едно лице за фотографирање на гласачко ливче

24 Вести - 11.12.2016

Полицијата приведе едно едно лице со иницијали З.Д. во скопската општина Ѓорче Петров, бидејќи го фотографирал гласачкото ливче со мобилен телефон. Ова се случило на гласачко место 2.556 во средното училиште „Кочо Рацин", а гласањето било прекинато ...

МВР: До 13 часот не се регистрирани поголеми инциденти

24 Вести

Мирни избори со солиден одзив и минорни нерегуларности

Глас на Америка

Што содржи гласачкото ливче и како да гласате?

24 Вести

МОСТ: Гласачи ги фотографиле гласачките ливчиња

24 Вести

24 Вести Телма 24 Вести Телма 24 Вести 24 Вести Нова ТВ Р.С.Европа

129 поврзани вести »

Затворени гласачките места

24 Вести - 11.12.2016

Во 19 часот се затворени избирачките места на кои граѓаните на Република Македонија можеа да гласаат на предвремените парламентрани избори. По затворањето на избирачките места ќе можат да гласаат само лицата кои во тој момент се затекнале во ...

Приведен тетовец за фотографирање избирачко ливче

24 Вести

Без прблеми се гласа во Центар и Карпош

Телма

Затворени гласачките места

Р.С.Европа

Приведен тетовец за фотографирање избирачко ливче

Р.С.Европа

Алсат-М Р.С.Европа Алсат-М Нова ТВ Deutsche Welle Нова ТВ МКД +инфо

112 поврзани вести »