TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

од 2016-02-08 до 2016-02-14

Шпигл: Се подготвува блокада на „балканската рута“ за бегалците

МКД - 14.02.2016

Унгарија, Полска, Чешка и Словачка се подготвуваат да ја поддржат Македноија која најави затворање на границата со Грција поради напливот на бегалци и емигранти, и со тоа да ја блокираат таканаречената „балканска рута“, пишува германскиот весник ...

Нема да дозволиме бегалците да останат на Балканот

Вечер

Курц: Ќе се смени удобната позиција на Грција

24 Вести

Курц - Ќе се смени удобната позиција на Грција

Утрински

Источна Европа против Меркел - Македонија нов бедем против бегалците

Deutsche Welle

Deutsche Welle Идивиди +инфо Тера Алфа Точка Локално Сител

169 поврзани вести »

Заев, Чауш и Спасовски директно вмешани во настаните од „Дива населба“

Пулс24 - 14.02.2016

Во својата последна колумна на Драган Павловиќ – Латас, насловена како „Мортиша“ како мрачниот лик од „Адамс Фемили“ покрај освртот на последните настани во врска со Специјалното Јавно обвинителство, Латас открива дека наскоро следува фаза во која ...

Реакција на МАН за настапите на Заев и Шеќеринска на Сител и Канал 5

Нова ТВ

Лажеш како Латас

Утрински

Хајка и притисок за да се прифати законот на СДСМ и Ванхауте

Сител

Кој го натера Заев да гостува во „непријателските“ медиуми?

За Се

Либертас Нетпрес ТВ21 Курир Репортер Вечер Репортер Пулс24

169 поврзани вести »

Медиумите губитници во мечот Латас - Заев

Утрински - 12.02.2016

Татјана Поповска Лавина од реакции и осуда предизвика интервјуто што прексиноќа главниот и одговорен уредник на телевизија Сител Драган Павловиќ-Латас го водеше со лидерот на опозицијата Зоран Заев.

Латас, Јусуф, турбофолк

Окно

Лажете како Турчин

Либертас

„Соросоиди“, „Лажеш како Турчин!“ – интервју полно со говор на омраза и со стереотипи

СПФМ

Агенцијата за медиуми го осуди настапот на Латас

Нова ТВ

Нова ТВ Нова ТВ 24 Вести Телма Нова ТВ Телма Нова ТВ Нова ТВ

140 поврзани вести »

Жителите на Пустец застанаа зад Темелко

МК News - 14.02.2016

Жителите на Општина Пустец одлучно застануваат зад градоначалникот Едмонд Темелко и го осудуваат чинот на неговото приведување од страна на СЈО. Тие порачуваат СЈО уште еднаш да го преиспита покренатото обвининие, бидејќи сметаат дека истото е ...

НДМ: Темелко е на слатки маки, го гонат манекенки, а не обвинителки

А1 On

ЖИТЕЛИ НА ПУСТЕЦ: Темелко се бори за правата на Македонците во Албанија (ВИДЕО)

Телеграф

Расте поддршката за Едмонд Темелко

Канал5

ЕМОТИВЕН ПРЕЧЕК:Oгромна поддршка за единствениот македонски градоначалник во Албанија

Телеграф

Сител Алфа Алфа Вечер Press24 Fox.mk Нетпрес Вечер

132 поврзани вести »

Атлетико Мадрид го враќа Хуан Мата во Ла Лига

SportMedia - 14.02.2016

Шпанецот иако е еден од најдобрите фудбалери во таборот на Луи ван Гал, тој сериозно размислува да го смени клубот доколку Жозе Мурињо биде назначен за нов менаџер. Познато е дека токму Португалецот го продаде Мата во Манчестер јунајтед од Челзи.

Ван Гал: Не го отпишувајте Швајнштајгер

Спортклуб

Хуан Мата од Манчестер Јунајтед заминува во Кина?

SportMax

Како Мурињо најдобро може да одработи за Рајан Гигс во Јунатед

SportMax

Во ЛШ со помош на ЛЕ

Вечер

СуперСпорт СуперСпорт 24Фудбал СуперСпорт Дерби Екипа Спорт365 SportMedia

157 поврзани вести »

Односот на Берлин кон бегалците: Веќе видено

А1 On - 14.02.2016

Дојче веле – Бон Пред 20 години во Германија поради војната во Босна и Херцеговина, азил побараа 350.000 бегалци. Денес има многу повеќе бегалци, но политиката кон нив не се промени. Сегашната состојба со бегалците за Германија не е ништо ново.

Односот на Берлин кон бегалците: веќе видено

Алфа

Односот на Берлин кон бегалците: веќе видено

Сител

Во Шведска уапсен осомничен за убиство во центар за бегалци

Макфакс

Поважна е контролата отколку затворањето на границата

Дневник

Lider 24 Вести Утрински МКД Фокус +инфо А1 On +инфо

149 поврзани вести »