TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2016-02-08 - 2016-02-14

ДИК: Ги добивме податоците од 10 институции – почнува вчитувањето во серверот

МК News - 12.02.2016

Државната изборна комисија заклучно со вчерашниот ден (10 февруари 2016 година) ги доби базите на податоци од сите десет институции со кои ДИК има склучено договор, и тоа: Управата за водење на матични книги, Фондот за пензиско и инвалидско ...

Првите резултати од прочистувањето на Избирачкиот список на 15 февруари

еМагазин

Комплетирани се податоците од сите институции

Дневник

Почна прочистувањето на избирачкиот список

Утрински

ДИК ги доби податоците од 10-те институции

ТВ21

МРТ Локално Вечер Прес Утрински Утрински Локално 24 Вести Алсат-М

25 поврзани вести »

Проектот „Купи куќа за млади“ претставен во Гевгелија

Канал5 - 11.02.2016

Карванот „Купи куќа за млади“ синоќа стартуваше во Гевгелија, Валандово и Дојран, на кој младите се информираа за владиниот проект преку кој со неповратни средства им се помага во отплаќање на ратата или учеството за станбен кредит за купување, ...

Гевгелија Дојран и Валандово први градови на караванот купи куќа за млади

Сител

Стартува Караванот „Купи куќа, купи стан“

Нетпрес

Пехчево ќе гради типска населба преку „Купи куќа купи стан“

Сител

Пехчево ќе гради типска населба преку „Купи куќа купи стан“

Курир

МРТ Макфакс Алфа Пулс24 Точка Вечер Прес Пулс24 Вечер Прес

37 поврзани вести »

Повторно одлучување за одлуката за задолжување на стариот состав на ДИК

Дневник - 10.02.2016

Управниот суд ја поништи одлуката на стариот состав на ДИК за задолжувањето кое го оспори Кире Наумов и предметот го врака на повторно одлучување. Дополнителниот заменик министер за финансии ја поднесе тужбата на 22 декември против одлуката на ДИК, ...

Од домашните кредитори ќе бидат побарани вкупно 3,5 милиони евра

Телма

“Ветото за задолжувањата“ - повторно во ДИК

24 Вести

Не е јасно дали Владата смее да се задолжува без согласност на Наумов

Алсат-М

Наумов: ДИК е на потег

+инфо

А1 On Репортер МКД Локално Фактор Фокус ТВ21 Телма

37 поврзани вести »

Вардар со победа ги заврши подготовките во Анталија

Вест - 14.02.2016

Актуелниот шампион Вардар викендов со победа ги заврши зимските подготовки во Анталија и го забележа четвртиот триумф на шесте контролни мечеви што ги одигра во турското одморалиште. По победата од 2:0 над украинскиот Черноморец Одеса во петокот, ...

Вардар со победа ги заврши подготовките во Анталија

Дневник

Блажевски - Со нетрпение очекуваме шампионатот

Утрински

ВИДЕО: Како Блажевски стави точка на перфектните вардарови подготовки

Gol.mk

Евроголот на Блажевски ја одбележа последната победа на Вардар во Анталија

Екипа

Gol.mk Телеграф Сител СуперСпорт Дерби Спортклуб SportMedia 24Фудбал

37 поврзани вести »

Поевтини лебот и кај големите пекарници

+инфо - 12.02.2016

Рекордно ниските цени на увозно брашно од Србија како и големата конкуренција во Скопје придонесоа за намалување на цената на лебот од 2 до 5 денари за векна. Најголемиот производител на леб во Скопје „Жито Лукс“ ја намали цената на основниот ...

ЕВТИНО СРПСКО БРАШНО НА ПАЗАРОТ: Добивме пониски цени на лебот!

Фактор

Нема поевтина цена за лебот во Битола

Тера

Малите пекарници ја урнаа цената на лебот

Вест

Пониски цени на лебот во Скопје

Алсат-М

Канал5 ТВ21 Дневник Press24 Нетпрес Курир Репортер Капитал

36 поврзани вести »

Вучиќ со протестна нота до Хашкиот трибунал

ТВ21 - 12.02.2016

Претседателот на Владата на Србија, Александар Вучиќ упати денеска до Хашкиот трибунал протестна нота поради непримерен однос спрема државата, јави Танјуг. Премиерот му порачува на Хашкиот трибунал да ја почитува Србија.

Вучиќ до Хаг: Научете да ја почитувате Србија

Дневник

Здравко Толимир починал од природна смрт

+инфо

Здравко Толимир починал од природна смрт

Сител

Вучиќ со протестна нота до Хашкиот трибунал

+инфо

Р.С.Европа Репортер Сител Точка Локално Вечер Прес Lider Lider

36 поврзани вести »