TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2016-02-08 - 2016-02-14

Иванов: Македонија не може да биде семафор за регулирање бегалци

ТВ21 - 14.02.2016

Македонија не може да биде семафор и да ја преземе одговорноста да пушта или да не пушта мигранти и бегалци, порача македонскиот претседател Ѓорге Иванов во обраќањето на панел-дискусијата „Кон натамошна евроатлантска интеграција на Југоисточна ...

Иванов: Македонија нема да се претвори во семафор за мигрантите

24 Вести

Поважна е контролата отколку затворањето на границата

Дневник

Иванов: Македонија не смее да стане семафор за мигрантите

Капитал

Односот на Берлин кон бегалците: веќе видено

Алфа

Репортер Макфакс Сител Макфакс А1 On Локално Lider Утрински

180 поврзани вести »

Закројување лозја по повод Свети Трифун, министерот Цветков во винаријата „Тиквеш“

Канал5 - 14.02.2016

Министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство Михаил Цветков денеска ќе присуствува на одбележувањето на празникот свети Трифун, кој се смета за заштитник на лозарите и виното. По тој повод Цветков ќе ги посети лозовите насади на Винарската ...

Закројување лозја по повод Свети Трифун

Утрински

Одбележување на св. Трифун и св. Валентин

24 Вести

Што ќе славите денес виното или љубовта?

24 Вести

Лозарите си го бараат долгот од винариите за минатогодишната реколта

Телма

+инфо Курир Press24 Press24 Сител Репортер Капитал +инфо

96 поврзани вести »

Ван Гал: Не го отпишувајте Швајнштајгер

Спортклуб - 14.02.2016

Менаџерот на Манчестер Јунајтед, Луј Ван Гал е убеден дека Бастијан Швајнштајгер ќе се врати во уште подобра форма, а сето тоа ќе се случи многу брзо. „Бастијан немаше среќа, затоа што се повради точно кога бележеше напредок и конечно се адаптираше ...

Во ЛШ со помош на ЛЕ

Вечер Прес

Пет играчи кои можат да го напуштат Олд Трафорд ако Мурињо го превземе Манчестер Јунајтед

СуперСпорт

„Тотенхем може до титулата“

СуперСпорт

(Видео) Казри ја надмудри целата одбрана на Манчестер Јунајтед

Спортклуб

Дерби МКД SportMedia Gol.mk Екипа 24Фудбал Дерби Макфакс

134 поврзани вести »