TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2016-02-08 - 2016-02-14

Грчките земјоделци ја прекинаа блокадата на Атина

24 Вести - 14.02.2016

Грчките земјоделци, кои неколку недели протестираат против владините планови за реформи во даночниот и пензискиот систем, синоќа ги прекинаа блокадите на Атина, но се заканија дека повторно ќе дојдат во главниот град доколку Владата „не го слушне ...

Грчките земјоделци ја прекинаа блокадата на Атина

+инфо

Грчките земјоделци ја прекинаа блокадата на Атина

Курир

AТИНА „СЛОБОДНА“: Грчките земјоделци го прекинаа протестот

Телеграф

Грчките земјоделци ја прекинаа блокадата на Атина

Нетпрес

Алфа Сител еМагазин Lider Канал5 Утрински 24 Вести Курир

120 поврзани вести »

Блокиран граничниот премин Богородица

Канал5 - 14.02.2016

Таксисти и приватните автобуски превозници од општина Гевгелија и денеска го блокираа граничниот премин Богородица, во двете насоки. На тој начин, како што информираат, тие го изразуваат својот протест и револт поради тоа што се уште не се вклучени ...

Сообраќајот на ГП Богородица од македонската страна на границата е нормализиран

Канал5

Двочасовна блокада на граничниот премин „Богородица“

Утрински

Блокиран граничниот премин Богородица

Нетпрес

Блокиран граничниот премин Богородица

Алфа

А1 On Сител Сител Репортер Репортер А1 On Алфа Локално

119 поврзани вести »

Варди го прослави новиот договор со автомобил од 100.000 фунти

Вест - 14.02.2016

Кога ќе потпишете нов договор, вреден 80.000 фунти неделно, веројатно е нормално да се почестите малку. Посебно ако до пред некоја година сте заработувале за живот, работејќи во фабрика за медицински помагала додека сте играле за аматерски тим.

Велбек погоди за три бода во 95. минута

Утрински

Арсенал во 95. минута направи пресврт против Лестер

Дневник

Лестер изгуби - "Да не беше црвениот ќе победевме"

ЗаЗабава

Арсенал со гол во 95-минута го победи Лестер

+инфо

СуперСпорт СуперСпорт Спортклуб 24Фудбал МКД Дерби Gol.mk Спортклуб

119 поврзани вести »

Издадени нови 1.027 потврди за барање азил

Канал5 - 14.02.2016

Во текот на вчерашниот ден на 1.027 странски државјани им се издадени потврди за искажана намера за поднесување барање за признавање на право на азил. Од нив, 378 се од машки пол, 240 од женски пол, како и 402 деца кои го придружуваат носителот на ...

Од почетокот на годината издадени 80.176 потврди за барање азил

Вест

Издадени нови 1.027 потврди за барање азил

Сител

Издадени нови 1.027 потврди за барање азил

А1 On

Издадени нови 1.027 потврди за барање азил

Репортер

Денешен Кумановски м. Lider Канал5 Сител Press24 Репортер +инфо

78 поврзани вести »

Олимпија ја изненади и победи Мега Лекс

Канал5 - 14.02.2016

Кошаркарите на Унион Олимпија славеа неочекувана победа во дуелот против Мега Лекс со 81-78, во натпревар од 24. коло на АБА лигата. Гостинска победа вчера забележа и Партизан, кој со 83-65 славеше над Тајфун, додека единствено Цибона ја израдува ...

МЗТ Скопје со една победа е над опасната зона

Дневник

Тајфун останува како финале за МЗТ Скопје

Утрински

АБА лига: Триумф на Ц.Звезда

Сител

Олимпија ја изненади и победи Мега Лекс

+инфо

А1 On Lider Утрински МКД Екипа Gol.mk SportMedia Gol.mk

113 поврзани вести »

Чешкиот министер Заоралек во посета на Македонија

Дневник - 10.02.2016

Денеска во официјална посета на Република Македонија ќе допатува министерот за надворешни работи на Чешката Република, Лубомир Заоралек. Во рамките на посетата, чешкиот министер ќе се сретне со министерот за надворешни работи на Република ...

Чешкиот министер за надворешни работи во Македонија

24 Вести

Чешкиот министер за надворешни работи во посета на Македонија

Алсат-М

Заев-Заоралек: Поддршка за кредибилни подготовки за фер избори

ТВ21

Средба на Заев со чешкиот министер за надворешни работи Заоралек

Утрински

Утрински Канал5 Канал5 Канал5 Утрински 24 Вести ТВ21 Нетпрес

71 поврзани вести »

Шпанија нов европски шампион во футсал

Утрински - 14.02.2016

Селекцијата на Шпанија е новиот европски шампион во футсал. Шпанците во финалето на првенството, кое се одржуваше во Белград, ја победија Русија со 7:3 и ја освоија европската титула. „Црвената фурија“ до седмата шампионска титула дојде со „скор“ од ...

Шпанија нов европски шампион во футсал

Канал5

Шпанија нов европски првак во футсал

Дневник

Мајсторијата која го одбележа финалето на ЕП во футсал

Екипа

Шпанија нов европски шампион во футсал

+инфо

Република Денешен Lider Екипа Сител Дерби Алфа Спортклуб

97 поврзани вести »