TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2016-02-08 - 2016-02-14

Изменет режим на автопатот Скопје-Миладиновци-Куманово

Kumanovo News - 13.02.2016

Според сообраќајниот проект за времена измена на сообраќајот на патен правец Скопје – Миладиновци –Куманово, сообраќајот ке се одвива (десно после наплатна станица Миладиновци) преку автопатот Куманово – Велес се до клучката кај аеродромот ...

Сообраќајот на автопатот Скопје – Миладиновци – Куманово со изменет режим

Кумановски м.

Изминатите 24 часа осум сообраќајки во Скопје

Канал5

Осум несреќи во Скопје: Неколкумина во болница

Press24

Изминатите 24 часа осум сообраќајки во Скопје

Курир

А1 On Репортер Сител Lider Телма Канал5 Утрински Канал5

89 поврзани вести »

Македонско-косовската граница ќе се минува со биометриски лични карти

Курир - 09.02.2016

Граѓаните на Македонија и Косово наскоро ќе можат да ја поминуваат државната граница со биометриски лични карти за краток престој во соседната држава. Ова беше договорено на денешната средба во Приштина меѓу министерот за надворешни работи Никола ...

Од сега на Косово патувајте само со лична карта

Кумановски м.

Попоски во еднодневна посета на Косово

ТВ21

Попоски во еднодневна посета на Косово

Телма

Попоски во еднодневна посета на Косово

Утрински

Канал5 Вест ТВ21 Телма Утрински Алсат-М Канал5 Дневник

58 поврзани вести »

Ливерпул ја наполни мрежата на Астон Вила (ВИДЕО)

МКД - 14.02.2016

Ливерпул со фантастични 6-0 победи на гостувањето кај Астон Вила, Даниел Стариџ им се врати на погодоците. Фантастичен ден за Ливерпул, победа од неверојатни 6-0 на гостувањето кај Астон Вила. Натпреварот го отвори Даниел Стариџ во16.

ФОТО: Дури и противниците го сакаат Јирген Клоп!

Gol.mk

Ливерпул ја забележа највисоката победа во ерата на Јирген Клоп (ВИДЕО)

SportMedia

ВИДЕО: Ливерпул ја „раздели на парчиња“ бледата Астон Вила

Gol.mk

Ливерпул начека село без кучиња на „Вила парк“

Екипа

СуперСпорт 24Фудбал SportMedia Спортклуб Сител Дерби СуперСпорт 24Фудбал

87 поврзани вести »

Уште една магична ноќ на „Камп Ноу“, Барселона - Селта 6:1 (ВИДЕО)

МКД - 14.02.2016

Фудбалерите на Барселона им приредија уште една убава вечер на своите навивачи, откако славеа убедлива победа над Селта исполнета со атрактивни погодоци. Барселона изгледа моќно оваа сезона, Каталонците вечерва приредија вистинско фудбалско шоу кое ...

(ВИДЕО) „Каталонската машина“ ја „сомле“ и Селта

Репортер

Суарез посочи кој му бил фудбалски идол додека растел

Дерби

Мајсторски од слободен удар, Меси го постигна 250. гол на Камп Ноу (ВИДЕО)

24Фудбал

Ново ремек-дело на Меси: Ја стресе Селта од слободен удар од 25 метри (ВИДЕО)

SportMedia

МКД Gol.mk SportMedia 24Фудбал Екипа SportMedia Екипа СуперСпорт

87 поврзани вести »

Папата Франциск: Со ѓаволот нема дијалог

Канал5 - 14.02.2016

Папата Франциск ги повика жителите на Мексико својата држава да ја претворат во ветената земја, каде не постои потреба од емигрирање или се тагува за жртвите „од трговците со смрт“. Папата роден во Аргентина го упатил овој повик во текот на мисата ...

Патријарх Кирил: Треба да се договараме за заедничките морални вредности

Руска реч

Рускиот патријарх Кирил се сретна со Фидел Кастро

Локално

Франциско и Кирил повикаа на запирање на верските насилства

Алсат-М

Франциско и Кирил: Светот од нас очекува дела

Deutsche Welle

Канал5 ТВ21 24 Вести Утрински +инфо Сител Руска реч А1 On

82 поврзани вести »