TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2016-02-08 - 2016-02-14

УМС на ВМРО-ДПМНЕ со поддршка на новите седум проекти за младите

Сител - 14.02.2016

ВМРО-ДПМНЕ изминатиов период промовираше повеќе проекти наменети за младите. Се фокусираме на проектите кои директно влијаат на подобрување на образовниот систем во нашата држава, како што се „Еден клик“, „Промена на студентскиот статус“ и „Саем на ...

Младите задоволни од понудените проекти

Сител

Намалување за 50% на партиципацијата за студентите кои имаат просек повисок од 8,5

МК News

УМС на ВМРО-ДПМНЕ со поддршка на новите седум проекти за младите

Lider

Груевски најави мерки за подобрување на студентскиот стандард

Макфакс

Курир Press24 Сител Телеграф Телеграф Press24 Нетпрес Курир

41 поврзани вести »

Комплетирано 21-то коло во Бундес лигата

А1 On - 14.02.2016

Со двата натпревари одиграни попладнево комплетирано е 21.коло во германската фудбалска Бундес лига. Пет гола беа постигнати на натпреварот Хамбургер – Борусија Менхенгладбах кој заврши со победа на домашните фудбалери со 3:2.

Комплетирано 21-то коло во Бундес лигата

Репортер

Бундес лига: Победи на фаворитите

+инфо

Комплетирано 21-то коло во Бундес лигата

+инфо

Бундес лига: Баерн сигурен на гостувањето кај Аугсбург

Сител

Сител Lider ТВ21 Утрински Канал5 +инфо А1 On Екипа

60 поврзани вести »

Амандманите добри за текот на разговорите

Тера - 12.02.2016

Вчера нова средба на работните групи за реформа во медиумите. Посредникот Питер Ванхауте рече дека состанокот е свикан за да се разгледаат амандманите на партиите за последниот предлог на белгискиот олеснувач.

Ќор-фишек наместо мегаскандал

СПФМ

Доставените амандмани даваат надеж

Дневник

Продолжуваат преговорите на работната група за медиумите

24 Вести

Денеска средба на работната група

ТВ21

Вест ТВ21 24 Вести Утрински Телма Вест Канал5 Алсат-М

39 поврзани вести »

Нова Студена војна започна меѓу Русија и НАТО

Локално - 14.02.2016

Никој нема обезбедено докази за бомбардирање на цивилното население во Сирија од страна на руските сили посочувајќи дека меѓу Русија и НАТО започна нов период на Студена војна, истакна премиерот Дмитриј Медведев на Меѓународната к.онференција за ...

Минхенска безбедносна конференција - Остра реторика меѓу Русија и Западот

Утрински

Столтенберг: Русија е земја со која НАТО не сака студена војна

ТВ21

Столтенберг: Русија е земја со која НАТО не сака студена војна

24 Вести

Столтенберг: Русија е земја со која НАТО не сака студена војна

Репортер

+инфо Сител А1 On Нетпрес Р.С.Европа Макфакс Руска реч Алфа

58 поврзани вести »

Зидан покажа дека има одличен однос со Роналдо

Екипа - 14.02.2016

Реал Мадрид без поголеми проблеми вчера стигна до триумф од 4-2 против Атлетик Билбао во рамките на 24. коло од шпанската Примера, а играч на натпреварот беше Кристијано Роналдо. Португалецот постигна два гола, преземајќи го првото место на листата ...

За Роналдо немам што повеќе да кажам

СуперСпорт

Зидан и Роналдо имаат фантастичен однос (видео)

Република

Зидан употреби непристоен речник за да објасни колку е безобразно добар Роналдо

Дерби

Модриќ го избра најдобриот тренер со кој соработувал во кариерата

Дерби

24Фудбал Точка Дерби 24Фудбал Екипа Спортски SportMedia Спортски

56 поврзани вести »

Предизборни превирања во ДУИ

24 Вести - 11.02.2016

Ќе ги изгуби ли гласовите на екс командантот Али Ахмети на престојните избори. Ова прашање се отвора откакако се поочигледно дека крилото кое што бара реформи во ДУИ и повторено се спротистави на политиките на Ахемти, не дава поддршка ниту ...

Командантите на ОНА им вртат грб на ДУИ и на Ахмети

Дневник

(ВИДЕО) 24Вести: Предизборни превирања во ДУИ

Репортер

Ахмети: Нов датум за избори ќе значи нов договор и нова агенда на ДУИ

Дневник

Најава од ДУИ : Нов датум за избори ќе ја врати во игра етничката агенда на Ахмети

24 Вести

Канал5 Телма Телма Утрински Алсат-М Дневник Макфакс Курир

37 поврзани вести »