TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2016-02-08 - 2016-02-14

Напливот бегалци - закана за туризмот

Deutsche Welle - 14.02.2016

Сликите со жици, огради, колони бегалци, создаваат лош имиџ за Македонија и регионот. Туристичките работници се загрижени, надлежните - засега смирени. Притисокот од бранот мигранти носи сериозен предизвик но и проблеми за Македонија и регионот.

DW: Напливот бегалци – закана за туризмот

Репортер

Скопје најпривлечна дестинација за странците

Press24

Скопје најпривлечна дестинација за странците- Македонија станува препознатлива на светската мапа за туризам

Курир

Скопје најпривлечна дестинација за странците

Нетпрес

Република Фактор Вечер Прес Lider Бизнис Инфо Утрински Канал5 Сител

37 поврзани вести »

Тревога во Атина поради НАТО

Lider - 13.02.2016

Грчката Влада е на штрек поради германско-турски предлог кој стигна до генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг и беше поддржан на средбата на министрите за одбрана на земјите-членки на Алијансата во Брисел.

Тревога во Атина поради НАТО

Репортер

Тревога во Атина поради НАТО, можно е бегалците да се враќаат во Турција

Вечер Прес

НАТО против шверцерите на луѓе во Егејското Море

Дневник

Картер: Мисија на НАТО против шверцерите на луѓе во Егејското Море

ТВ21

ТВ21 24 Вести Алсат-М Канал5 ТВ21 Телма +инфо Р.С.Европа

54 поврзани вести »

Четири голови и „реми“ на дуелот Ла Коруња - Бетис

Канал5 - 14.02.2016

На средбата одиграна синоќа во Ла Кроруња меѓу Депортиво и Бетис, беа постигнати четири гола, но дуелот заврши без победник - 2:2. Покрај овој, вчера во рамките од 24. коло на шпанската Примера беа одиграни уште тринатпревари на кои беа постигнати ...

Реал го доби дербито со Атлетик Билбао

+инфо

Четири голови и „реми“ на дуелот Ла Коруња - Бетис

+инфо

Четири голови и „реми“ на дуелот Ла Коруња – Бетис

А1 On

Пеев заедно со навивачите дека не сакам финале на “Бернабе”

СуперСпорт

Gol.mk Lider Утрински Канал5 Сител 24Фудбал Екипа СуперСпорт

53 поврзани вести »

ВИНАТА ПАДНА НА ГРЦИЈА: ЕУ го ограничува Шенгенот на две години?

Фактор - 14.02.2016

Членките на Европската унија се подготвуваат да го ограничат шенгенскиот режим без граница на две години како последица на мигрантската криза, јави агенцијата Асошиејтед прес. Секоја од 26-те членки на Шенгенот има можност еднострано да воведе ...

ЕУ и даде на Грција 50 препораки и рок од 3 месеци

Дневник

АП: ЕУ се подготвува да го ограничи Шенген на две години

Канал5

Грција има рок од три месеци да воспостави ефикасна контрола на границите

Макфакс

ЕУ со ултиматум до Грција

Нова ТВ

Локално Точка Фактор Deutsche Welle Утрински Репортер Либертас Lider

32 поврзани вести »

Четврта жртва на грипот во Битола?

Тера - 14.02.2016

Тројца повозрасни битолчани починаа заради компликации од грип. Вака здравствените власти информираа минатата недела. Освен нив, друг млад пациент бил пренесен на клиниките во Скопје под сомнение дека е заболен од свински грип и смируваа дека нема ...

Расте бројот на „грипосани“

Локално

Се зголемува бројот на заболени од грип

ТВ21

Се зголемува бројот на случаи на грип

24 Вести

Се зголемува бројот на заболени од грип

Утрински

Дневник Вест Дневник Канал5 Press24 А1 On Кајгана +инфо

32 поврзани вести »