TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2016-02-08 - 2016-02-14

Кој ги вознемирува административците?

Утрински - 12.02.2016

Слободата на изборите е нешто што само по себе се подразбира во нормални времиња, места и услови, но во Македонија ситуацијата веќе подолго време е „вонредна“ Во сенка на меѓупартиските препукувања, главно, околу Специјалното обвинителство и ...

Почнува систематскиот преглед на условите за фер избори

Deutsche Welle

Димитриев: Секој граѓанин има право сам да одлучи за кого ќе гласа

Телма

Вашингтон го интересираат условите, а не датумот, Брисел инсистира на 24 април

Дневник

Пратениците на стендбај

Утрински

Репортер Локално Либертас Телма ТВ21 Телма Курир 24 Вести

30 поврзани вести »

Бијонсе со спектакуларен настап му оддаде почест на Мајкл Џексон

Попара - 12.02.2016

Бијонсе благодарение на совршениот перформанс и на фантастичниот аутфит успеа да го украде шоуто со својот настап. Таа заедно со Бруно Марс беа поканети да гостуваат на познатата британска група Coldplay во финалето на „Super Bowl“.

Кејти како Бијонсе

Оn.net

Детето кое танцува подобро од Бијонсе на „Formation“ (видео)

Црнобело

Музички спектакл на полувремето на Супербол во САД

Утрински

ВИДЕО: Со настапот на „Супербол“ Бијонсе испрати силна порака до светот

Курир

Црнобело Нетпрес +инфо ЗаЗабава Хитпортал Курир Попара Телма

45 поврзани вести »

Фото: Сестрите Кардашијан ги отворија вратите од своите домови

Канал5 - 13.02.2016

Сестрите Кортни и Клои Кардашијан ги отворија вратите од своите луксузни домови за фановите да ја видат нивната внатрешност. Сестрите Кардашијан дефинитивно ангажирале ист дизајнер за ентериер за уредување на својот дом , но интересно ентериерите се ...

ФОТО: Ламар Одом првпат во јавност по несреќата

Нетпрес

Ким Кардашиан го смени имиџот: Повторно е русокоса! (ФОТО)

Курир

ФОТО: Ким Кардашиан го смени имиџот - Повторно е русокоса

Press24

Љубовта чини чуда: Ламар и Клои повторно блиски (ФОТО)

Убавина и Здравје

+инфо Убавина и Здравје Курир Република Локално Точка Вистина.мк Идивиди

45 поврзани вести »

Берлиналето и бегалците

Deutsche Welle - 13.02.2016

Бегалската криза која во моментов е во фокусот во Германија, не го заобиколи ни Берлиналето. На програмата се филмови кои се занимаваат со проблемот на протерување, бегство и интеграција. „Според мене, судирот на цивилизации е вистинската причина за ...

Џорџ Клуни го „спушти“ на земја новинарот

+инфо

Почна 66. Берлински филмски фестивал

Вест

Започна 66. Берлински филмски фестивал

ТВ21

Џорџ Клуни: Не се фалам со она што го правам

ТВ21

Дневник Утрински Вест Deutsche Welle 24 Вести Дневник +инфо А1 On

42 поврзани вести »

Внимателно: Влажни коловози и магла на патиштата

Сител - 13.02.2016

Сообраќајот на сите државни патишта се одвива без забрани и по влажни коловози. Слаба магла има во Тетово, Готивар, Кула и Петровец. АМСМ препорачува внимателно возење, прилагодена брзина на движење, почитување на поставената сообраќајна ...

ВОЗЕТЕ ВНИМАТЕЛНО: Особено на овие патни правци

Курир

Сообраќај се одвива без забрани, по влажни коловози

Денешен

Магла на повеќе патни правци

24 Вести

Магла на повеќе патни правци, на места со намалена видливост

Курир

+инфо Репортер МРТ А1 On Нетпрес МКД Денешен Точка

28 поврзани вести »

Домина на нафтени диктатори

Утрински - 14.02.2016

Движењата на цените, големи и брзи како оние кои ги вознемирија пазарите на нафта од јуни 2014 година, сигурно ќе предизвикаат болка за некои, а за други ќе донесат корист. Иако болката има тенденција да добие најмногу внимание и бенефициите се исто ...

Светот да се подготви – цените на нафтата ниски уште 10 години

Lider

Цените на нафтата скокнаа речиси 5 отсто

Макфакс

Цените на нафтата скокнаа речиси 5 отсто

Точка

Цените на нафтата скокнаа речиси 5 отсто

Денар

Lider Дневник Нетпрес Макфакс Бизнис Вести Вечер Прес Точка Точка

42 поврзани вести »

Џон Кери во посета на Албанија

ТВ21 - 14.02.2016

Американскиот државен секретар Џон Кери денеска ќе престојува во неколкучасовна посета на Албанија. Шефот на американската дипломатија на аеродромот во Тирана претпладнево каде ќе го пречека албанскиот претседател Бујар Нишани.

Џон Кери во посета на Албанија

Канал5

Џон Кери во посета на Албанија

Утрински

Џон Кери: Албанија се движи во вистинска насока

ТВ21

Охридскиот договор е влезницата за Македонја во НАТО

Дневник

Утрински Утрински 24 Вести Алсат-М Репортер Сител +инфо Нетпрес

42 поврзани вести »

Нил Де Грас Тајсон за откритието на гравитационите бранови

Факултети - 14.02.2016

Астрофизичарот, авторот и водителот Нил Де Грас Тајсон го споделува неговото мислење за најновото откривање на гравитационите бранови. Тој не` потсети дека планетата Нептун беше математички предвидена пред за прв пат да биде забележана, како и ...

Ајнштајн сепак бил во право

Утрински

ВИДЕО: Зошто е важно откривањето на гравитациските бранови?

Алсат-М

„Го отворивме прозорецот на универзумот“

Оn.net

Зошто откритието на гравитационите бранови е толку важно?

Кајгана

Факултети Окно Кајгана Press24 Smartportal Репортер Факултети Локално

42 поврзани вести »