TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2016-02-22 - 2016-02-28

Јавна распределба на социјални станови во општина Ресен

Канал5 - 22.02.2016

Во општина Ресен денеска ќе се изврши јавна распределба на социјални станови. На распределбата ќе присуствува министерoт за транспорт и врски Владо Мисајловски. Мисајловски ќе присуствува и на пуштање во употреба на патот Љубојно - Брајчино.

Доделени 18 социјални станови во Ресен

Утрински

Пуштен во употреба патот Љубојно - Брајчино

Утрински

18 социјални станови прелиминарно распределени во Ресен

Канал5

Пуштен во употреба локалниот пат Љубојно-Брајчино

Канал5

Сител Нетпрес Сител Курир Нетпрес Курир Курир Press24

27 поврзани вести »

Триумф на Адел на „Брит Авордс“

Дневник - 25.02.2016

Британската пејачка Адел триумфираше на синоќешното доделување на "Британските музички награди". Освои четири признанија, вклучувајќи ги и оние за најдобра британска пејачка и најдобар британски албум ("25"), јави Би-Би-Си.

Триумф на Адел на Брит Авордс

Телма

Адел ги собра наградите на „BRIT Awards“, Ријана вниманието!

Канал5

Триумф на Адел на Британските музички награди

Вест

Астронаут ја расплака Адел, Ријана во секси танц со бившото момче

Дневник

ЗаЗабава Алфа Хитпортал Телеграф Курир Црнобело Црнобело Оn.net

40 поврзани вести »

Успешно деби за Србиновски на клупата на Куманово

Канал5 - 28.02.2016

Кошаркарите на Куманово забележаа убедлива победа на првиот натпревар под водство на новиот тренер Марјан Србиновски. Кумановци синоќа на домашен терен ја совладаа Струмица со 79:53. На другите две завршени средби од 18.коло во Првата лига: ...

Успешно деби за Србиновски на клупата на Куманово

А1 On

Гостински победи за Фени и Карпош Соколи

+инфо

Успешно деби за Србиновски на клупата на Куманово

+инфо

Два натпревари во кошаркарската Прва лига

Алфа

Алфа Локално Lider Телма Канал5 Gol.mk Екипа А1 On

40 поврзани вести »

И Барселона имаше што да каже за егоизмот на Роналдо (ФОТО)

SportMedia - 28.02.2016

Речиси да нема некој фактор кој не искоментира нешто за Роналдо, па дури и лутиот ривал Барселона кој обично не практикува такви работи. На својот профил на Инстаграм, каталонскиот тим објави фотографија од трите големи ѕвезди Меси, Суарез и Нејмар ...

Барселона со историски договор кој конечно ќе ги реши проблемите со пренатрупаниот буџет

Спортклуб

Нејмар потпишал нов договор

Дневник

Таткото на Нејмар: Нема договор со Барса

Денешен

Таткото на Нејмар: Не сме го обновиле договорот со Барса

24Фудбал

Спортклуб SportMedia Спортски Дерби ЗаЗабава SportMedia Gol.mk Екипа

36 поврзани вести »

Шест лица загинаа во експлозија во руски рудник

Телма - 28.02.2016

Шест лица загинаа во синоќешната експлозија во рускиот рудник за јаглен „Севернаја“, меѓу кои петмина спасувачи и еден рудар, изјави портпаролот на Министерството за вонредни ситуации, јави ТАСС. Во експлозијата се ранети пет лица.

Шест лица загинаа во експлозија во руски рудник

ТВ21

Шест лица загинаа во експлозија во руски рудник

24 Вести

Експлозија во рудник на рускиот Арктик, 6 загинати, 5 повредени

Канал5

Нема надеж за руските рудари

Канал5

Телеграф А1 On Press24 Репортер Сител +инфо Нетпрес Р.С.Европа

36 поврзани вести »