TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2016-02-22 - 2016-02-28

Инфантино ќе ја чисти репутацијата на ФИФА

Вест - 28.02.2016

Џани Инфантино го наследи сонародникот Сеп Блатер како претседател на ФИФА по вонредниот конгрес на Светската фудбалска куќа. На претседателските избори , довчерашниот генерален секретар на УЕФА совои 115 гласови од националните федерации, 27 повеќе ...

Инфантино: Јас не сум како Сеп Блатер

SportMedia

Инфантино го отвори музејот на ФИФА

Алфа

Инфантино отвори музеј на Фифа во Цирих

СуперСпорт

Блатер кон Инфантино: Ако сакаш совет од мене, немој да се срамиш

Екипа

Вечер Прес Утрински Алсат-М Утрински SportMedia Телеграф 24Фудбал Телеграф

128 поврзани вести »

За новинарите нема место во судница, околу судот полициска опсада

Фокус - 25.02.2016

Започна испрашувањето сведоци за „Диво насеље“ Денеска продолжи судскиот процес за полициската акција во Куманово. Со оглед дека новинарите повторно останаа надвор од судницата, иако судот им се извини за првиот пат, утрината новинарите се сместени ...

Сведок во „Диво насеље“: Полицијата физички ме малтретираше

Фокус

Сведок во „Диво насеље“: Полицијата не малтретираше 5 часа

Телма

„Диво Насеље“, сведочеа роднини на еден од обвинетите

Алсат-М

Сослушани сопруга и ќерка на еден од терористите, обвинуваат за насилство

Телма

24 Вести Нетпрес +инфо +инфо +инфо Правдико +инфо +инфо

74 поврзани вести »

СДСМ отстапи од преодната Влада

Утрински - 24.02.2016

Министрите Спасовски и Ременски, како и дополнителните заменици-министри Наумов, Николовски и Кирацовски објавија дека поднеле оставки на функциите Александра М. Митевска Министрите на СДСМ за внатрешни работи и за труд и социјална политика, Оливер ...

Министрите од СДСМ за десет часа поднесоа и ги повлекоа оставките

Вечер Прес

Министрите од СДСМ за десет часа поднесоа и ги повлекоа оставките

Република

Спасовски: Министрите од СДСМ депонираа оставки на функциите

Канал5

(ФОТО) Спасовски - Министрите од СДСМ поднесоа оставки

Утрински

ТВ21 Утрински Алсат-М ТВ21 Фокус Дневник Телма Вест

73 поврзани вести »

Голден Стејт уште во февруари обезбеди место во плеј-офот

Канал5 - 28.02.2016

Бранителот на титулата во НБА лигата, тимот на Голден Стејт по победата остварена ноќеска над Оклахома стигна до 53. триумф, а има пет порази, доволно уште во февруари по само 58 одиграни натпревари да си обезбеди учество во плеј-офот.

Голден Стејт уште во февруари обезбеди место во плеј-офот

ТВ21

Голден Стејт уште во февруари обезбеди место во плеј-офот

Утрински

Голден Стејт во плеј-оффот ,Кари погоди тројка за победа

Телма

Кари со тројка од 10 метри обезбеди плејоф за Голден Стејт

Вест

Екипа СуперСпорт Gol.mk Спортклуб Gol.mk SportMedia Сител МКД

108 поврзани вести »

Десерт на денот: Крцкава чоколадна торта без печење

Црнобело - 28.02.2016

Погенијална и повкусна идеја за чоколадна торта додека трепнете не сте виделе, ниту пробале. Затоа ви предлагаме да одвоите 20-тина минути уште денес. Состојките може да варираат по вкус и желба, но оригиналниот рецепт е следниов: Подготовка: Сè што ...

Се топат во уста: Брзи чоколадни коцки

Скопје инфо

Сите полудеа по магичната чоколадна топка – Еве како се прави!

Вистина.мк

Чоколадото ја подобрува функцијата на мозокот

Нетпрес

Чоколадото ја подобрува функцијата на мозокот

Курир

Локално Денешен Скопје инфо Утрински Утрински Алсат-М Фокус ТВ21

107 поврзани вести »

Расте бројот на бегалците „заробени“ на Идомени

24 Вести - 28.02.2016

Бројот на бегалците „заробени“ на грчко-македонската граница во Идомени достигна 6.500 лица, откако четири земји на балканската рута најавија дневно ограничување на влегувањата. Поради построгите контроли, илјадници луѓе, вклучувајќи голем број деца ...

Расте бројот на бегалците „заробени“ на Идомени

Телма

Мигранти ја блокираа пругата во Идомени

Телма

Мигранти ја блокираа железничката пруга на грчко-македонската граница

24 Вести

Грција се заканува со вонредна состојба заради мигрантите

Телма

Алфа Р.С.Европа Нетпрес МРТ Репортер +инфо Репортер Телеграф

106 поврзани вести »