TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2016-02-22 - 2016-02-28

Јувентус ги одби гигантите од Манчестер за Алекс Сандро

SportMedia - 27.02.2016

Манчестер јунајтед и Манчестер сити се првите клубови кои покажаа интерес за одличниот лев бек, но Јувентус нема намера да го продава својот фудбалер. „Старата дама“ беше цел на критики кога летово плати дури 20 милиони евра за овој фудбалер за ...

Алегри до новинарите: Зошто се обидувате да ме избркате од Јувентус?

24Фудбал

Гвардиола си заминува од Баерн, но погледнте кој се враќа?

СуперСпорт

Манџукиќ се враќа во Баерн Минхен!?

Екипа

Венгер: Не е срамота да се загуби од подобар тим

Дневник

Спортклуб СуперСпорт СуперСпорт Идивиди Утрински Канал5 Репортер Спортски

95 поврзани вести »

Ништо повеќе не зависи од Никола Груевски

Дневник - 27.02.2016

Ако с` уште постои некој во ВМРО-ДПМНЕ кој и малку му верува на Никола Груевски и неколкутемина околу него, за свое отрезнување и освестување нека искористи една хронологија на настани. Не мора да слуша туѓо мислење или нечие убедување, не е ...

СДСМ: Груевски не може да се помири дека неговото време заврши

Репортер

СДСМ: Груевски продолжува да ја меша партијата со државата

Макфакс

СДСМ: Груевски не може да се помири дека неговото време заврши

А1 On

СДСМ: Груевски не може да се помири дека неговото време заврши

+инфо

ТВ21 Дневник Фокус Утрински Телма Press24 Телеграф Репортер

63 поврзани вести »

Вардар оди на победа против Сегед за избегнување на петтото место

Канал5 - 28.02.2016

Македонскиот ракометен првак Вардар денеска игра значаен натпревар со Пик Сегед, во претпоследното коло од групата Б во ЕХФ Лигата на шампионите. Со евентуална победа Вардар ќе дојде многу блиску до третото место во групата, а во спротивно ќе биде ...

Милиќ го предводеше Вардар до триумф на гостувањето кај Сегед

Утрински

Милиќ го предводеше Вардар до триумф на гостувањето кај Сегед

24 Вести

Вардар го освои теренот на Пик Сегед

Телма

Вардарци растурија кај Пик Сегед

ЗаЗабава

А1 On +инфо Сител Екипа SportMedia МКД Алфа Дерби

92 поврзани вести »

За надеж во Сирија, Асад мора да отстапи

Deutsche Welle - 27.02.2016

Силното руско бомбардирање на сите противници на Асад повторно го стабилизираше Асадовиот режим. Но, на почетокот на примирјето во Сирија ни Москва не сака Асад повторно да ја преземе целата власт, смета Лоај Мадхун. Примирјето во Сирија кое на 12.

Бунтовнички групи ја обвинуваат сириската Влада за кршење на примирјето

24 Вести

ИД ја презеде одговорноста за нападот во Хама

А1 On

ИД ја презеде одговорноста за нападот во Хама

Репортер

Бунтовнички групи ја обвинуваат сириската Влада за кршење на примирјето

Сител

Репортер А1 On Тера Денешен Точка А1 On Сител +инфо

92 поврзани вести »