TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2016-02-22 - 2016-02-28

Анри: Ван Гал нема да преживее

Дерби - 28.02.2016

Поранешниот напаѓач на Арсенал и Барселона, Тјери Анри очекува Луи Ван Гал да ја заврши својата авантура во Манчестер Јунајтед по крајот на оваа натпреварувачка сезона. Французинот не гледа како Ван Гал би останал на „Олд Трафорд“, па во својата ...

Ван Гал: Гласините за Мурињо? Тоа е апсолутен скандал!

Gol.mk

Нов шок за навивачите на Манчестер Јунајтед

Спортклуб

Комедија на „Олд Трафорд“: Ван Гал падна како „стрелан“ пред помошниот судија (ВИДЕО)

SportMedia

(Видео) Ван Гал може да добие оскар: Погледнете што направи сега Холанѓанецот

СуперСпорт

Дерби Спортклуб Екипа 24Фудбал Gol.mk Оn.net Репортер Дерби

74 поврзани вести »

Еве како да спориме со приврзаниците на Брекзит

А1 On - 28.02.2016

Гардијан – Лондон Започна нова битка за Велика Британија. Од нејзиниот исход ќе зависи судбината на два сојузи: Обединетото Кралство и Европската Унија. Ако Англичаните изгласаат напуштање на ЕУ, Шкотланѓаните ќе гласаат за излегување од Обединетото ...

Еве како да спориме со приврзаниците на Брекзит

Сител

Дејвид Камерон: “Brexit” би бил ризикот на векот

Локално

Започна нова битка за Велика Британија и ЕУ

Вечер Прес

Еве како да спориме со приврзаниците на Брекзит

Идивиди

Локално А1 On Оff.net Lider Утрински А1 On +инфо +инфо

73 поврзани вести »

МЗТ Скопје го победи Тајфун и избори опстанок во АБА лигата

Утрински - 27.02.2016

Македонскиот шампион МЗТ Скопје Аеродром забележа значајна победа над екипата на Тајфун со која го исполни првиот од двата услови за настап во регионалната АБА лига и следната сезона. МЗТ Скопје славеше победа над Тајфун со 77:70 во натпреварот кој ...

АБА лига: МЗТ избори опстанок

Кајгана

МЗТ Скопје го победи Тајфин и избори опстанок во АБА лигата

+инфо

МЗТ се избори за опстанок во АБА лигата

Локално

МЗТ се спаси, опстанокот е обезбеден

Идивиди

Телма Канал5 Канал5 А1 On +инфо Gol.mk Алфа Сител

66 поврзани вести »

Сити ќе го направи Агуеро најплатен фудбалер во светот

Вест - 28.02.2016

Серхио Агуеро има договор со Манчестер сити до 2019 година, но клубот сака да го награди аргентинскиот напаѓач со нов и побогат договор. Британските медиуми тврдат дека 27-годишникот наскоро ќе потпише договор до 2020 година вреден вкупно 52 милиони ...

Агуеро за рекордна плата останува во Сити

МКД

Агуеро ќе „лапне“ уште 66 милиони евра од Манчестер сити

Екипа

Нов договор за Серхио Агуеро: Сити го направи најплатен играч во својата историја

SportMedia

Двете лица на Мињоле: Една импресивна реакција и еден голем кикс (Видео)

Дерби

СуперСпорт Екипа SportMedia 24Фудбал МКД Дерби Макфакс Спортклуб

65 поврзани вести »

Прекин на сообраќајот на граничниот премин Дојран

Канал5 - 26.02.2016

Сообраќајот на граничниот премин Дојран е блокиран попладнево од 17 до 23 часот. Како што соопшти АМСМ прекинот е од грчка страна. Собраќајот на сите државни патишта во Македонија се одвива без забрани, по претежно влажни коловози.

Прекин на сообраќајот на граничниот премин Дојран

Курир

Прекин на сообраќајот на граничниот премин Дојран

Репортер

Прекин на сообраќајот на граничниот премин Дојран

Нетпрес

Прекин на сообраќајот на граничниот премин Дојран

Press24

+инфо Денешен Локално Утрински ТВ21 24 Вести Канал5 ТВ21

43 поврзани вести »