TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2016-02-22 - 2016-02-28

Кривична пријава против двајца скопјани за тешки кражби

Канал5 - 28.02.2016

СВР Скопје поднесе кривична пријава против Ш.Г. (19) и едно малолетно лице на возраст од 16 години од Скопје поради основано сомнение дека Ш.Г. извршил пет кривични дела од кои едно „одземање на моторно возило“ и четири кривични дела „тешки кражби“, ...

Кривична пријава против двајца скопјани за тешки кражби

Утрински

Кривична за две лица осомничени за тешки кражби

Нетпрес

МВР: Двајца крадци заедно заработија осум кривични пријави за „тешка кражба“

Телеграф

Кривична пријава против двајца скопјани за тешки кражби

Курир

Макфакс Press24 Сител А1 On Вечер Прес Скопје инфо Локално Телма

64 поврзани вести »

Груевски во увид на инфраструктурните проекти во Кратово

ТВ21 - 27.02.2016

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски, кој денеска е во посета на Кратово, изврши увид во градежните работи за изградба на улици во селото Страцин. Реконструкцијата на улиците во должина од еден километар се прави со средства во висина од околу ...

Груевски: Директниот контакт со граѓаните му помага на секој политичар

Канал5

Нови улици, спортска сала и тениски игралишта во општина Кратово

Канал5

Груевски во увид на инфраструктурните проекти во Кратово

Press24

Груевски во увид на инфраструктурните проекти во Кратово

Курир

Сител Телеграф Нетпрес Нетпрес Сител Press24 Курир Нетпрес

42 поврзани вести »

Пирло: Конте бара слобода, Челси мора да го знае тоа

Екипа - 28.02.2016

Андреа Пирло гласно им порача на челниците на Челси воопшто да не го ангажираат Антонио Конте доколку не планираат да му дадат максимална слобода во работата. Роман Абрамович важи за газда што знае да им се меша во работата на своите стратези, па ...

Капело го откри името на новиот менаџер на Челси

СуперСпорт

Челси го загуби Педро

Спортклуб

Роман мора да му даде целосна слобода на Конте

Вечер Прес

Хидинк: Нема да лажам, го извадив Рахман поради грешката

24Фудбал

24Фудбал Дерби 24Фудбал СуперСпорт Точка СуперСпорт СуперСпорт SportMedia

62 поврзани вести »