TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2016-02-22 - 2016-02-28

Попоски на Безбедносна конференција во Будимпешта

24 Вести - 25.02.2016

Министерот за надворешни работи на Република Македонија Никола Попоски денеска во Будимпешта ќе учествува на Безбедносна конференција посветена на задачите и предизвиците на НАТО во пресрет на Самитот на Алијансата во Варшава.

Попоски на Безбедносна конференција во Будимпешта

ТВ21

Попоски на Безбедносна конференција во Будимпешта

Утрински

Попоски денеска во Будимпешта на меѓународна конференција за безбедност

Канал5

Попоски на Безбедносна конференција во Будимпешта

Телма

Канал5 Утрински Вест Press24 Курир Репортер МКД Нетпрес

33 поврзани вести »

Босанската министерка за одбрана во посета на Македонија

24 Вести - 25.02.2016

Делегација од Министерството за одбрана на Босна и Херцеговина, предводена од министерот за одбрана, Марина Пендеш денеска ќе го посети Министерството за одбрана на Република Македонија. Во рамки на посетата, министерката Пендеш ќе се сретне со ...

Босанската министерка за одбрана во посета на Македонија

Канал5

Босанската министерка за одбрана во посета на Македонија

ТВ21

Јолевски-Пендеш: Учиме едни од други за борбата против тероризмот

Канал5

Јолевски-Пендеш: Учиме едни од други за борбата против тероризмот

Телма

ТВ21 ТВ21 24 Вести Курир Алфа Капитал А1 On Сител

30 поврзани вести »

Виктор Орбан наредил ограда и на границата со Романија

+инфо - 28.02.2016

Унгарскиот премиер Виктор Орбан изјави дека им наредил на министрите за внатрешни работи и за одбрана да започнат да подготвуваат ограда по границата со Романија, за да им попречат на мигрантите да влезат, јави БТА.

Виктор Орбан наредил ограда и на границата со Романија

А1 On

Орбан наредил ограда и на границата со Романија

Репортер

Орбан ќе ја затвора и границата со Романија

Телеграф

Орбан ќе става ограда и на границата со Романија

Република

Локално Локално Макфакс Точка Канал5 24 Вести Телма Дневник

45 поврзани вести »

Средниот прст како начин на комуникација

Фокус - 28.02.2016

Кој да се огради од Пишев кога сите се исти како него. Партијата што ја претставува. Тоа што не стануваат и легнуваат со исправен среден прст, не значи дека својата вулгарност и простотилак не ги покажуваат на други начини.

Струмица го „поздрави“ Пишев со раперски поздрав

Фокус

Струмица го поздрави Пишев со „раперски“ поздрав

ТВ21

На крајот од мандатот пратениците си ги „извалкаа“ рацете

Утрински

Струмичани со „раперски“ поздрав до Пишев

+инфо

А1 On +инфо Репортер Локално ТВ21 24 Вести ТВ21 Вест

29 поврзани вести »

Почина Нико Нестор (1934-2016)

Сител - 28.02.2016

Првиот Македонец кој го преплива Ла Манш, Нико Нестор, почина во Скопје на 81-годишна возраст. Нестор на 9 септември 1959 година го преплива каналот меѓу Франција и Британија за 12 часа и 6 минути, како прв човек од источна Европа кој го совладал ...

Почина Нико Нестор, првиот Македонец кој го преплива Ла Манш

Спортски

Почина Нико Нестор, првиот Македонец што го преплива каналот Ла Манш

Телма

Почина Нико Нестор, првиот Македонец што го преплива каналот Ла Манш

24 Вести

Почина Нико Нестор, првиот Македонец што го преплива каналот Ла Манш

Канал5

Нетпрес +инфо Курир Кајгана Press24 Репортер Окно Сител

29 поврзани вести »