TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

од 2017-03-13 до 2017-03-19

Груевски: Целта на Тиранската платформа е федерализација како предфинална фаза од растурањето на Македонија

Вест - 19.03.2017

-Доколку не се настапи како што досега беше победник со победник, тогаш овој документ кој е направен во Тирана ќе ни направи проблеми со функционирање на државата, вели во гостувањето во дневникот на Канал 5 претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола ...

ГРУЕВСКИ ПРЕДУПРЕДУВА: Целта на платформата е федерализација а потоа и растурање на државата

Телеграф

ГРУЕВСКИ: Очекуваме Хан да повика да се отфрли Тиранската платформа

Телеграф

„За заедничка Македонија“ бараат средба со Хан, реагираат на игнорантски однос од ЕУ

Канал5

Груевски: Целта на Тиранската платформа е федерализација како предфинална фаза од растурањето на државата

Нетпрес

Република Вечер Фактор Курир Курир Бизнис Вести Телевизија Нова Телевизија Нова

238 поврзани вести »

НСДП Прилеп го повика Ристески веднаш да го разреши директорот Николоски

+инфо - 19.03.2017

Партискиот огранок го потсетува градоначалник на Прилеп Марјан Ристески дека иднината на младите е и негова одговорност. Општинската организација НСДП Прилеп побара од градоначалникот на Прилеп, Марјан Ристески, веднаш да го разреши директорот на ...

НСДП го осудува обидот на директорот на прилепската гимназија за искористување на учениците во политички цели

А1 On

НСДП бара разрешување на директорот на прилепската гимназија поради злоупотребата на малолетници

Позитив.мк

НСДП го осудува обидот на директорот на прилепската гимназија за искористување на учениците во политички цели

Репортер

Коалицијата „За подобра Македонија“ од Куманово бара итна реакција од градоначалникот за скандалот со гимназискиот директор

Нетпрес

Слободен Печат Република Локално Вечер Курир Пулс24 24 Вести Радио МОФ

162 поврзани вести »

СДСМ: Криминалното време на Груевски заврши

24 Вести - 19.03.2017

Во Македонија постои само еден документ – програмата на новата реформска влада на унитарна Македонија, време е Груевски да се соочи со реалноста и дека е опозиција дека заврши неговото време на криминални документи и дека ќе се соочи со правдата, ...

СДСМ: Програмата на новата реформска Влада гарантира унитарност

24 Вести

СДСМ:Груевски е во паника, тој може да се подготви само за заминување

Нова ТВ

СДСМ: Грувески може да се подготви само за опозиција

МКД

СДСМ: Груевски нема да ги држи граѓаните на тенок мраз, ќе има нова реформска Влада!

+инфо

+инфо +инфо Фокус ТВ21 Фокус А1 On А1 On А1 On

159 поврзани вести »

3 Берово, 4 Лазарополе, Кр. Паланка, 5 Струмица, Крушево, Гевгелија, Дебар, 6 Скопје..

Локално - 19.03.2017

МИНИМАЛНИ ТЕМПЕРАТУРИ 3 Берово, 4 Лазарополе, Кр. Паланка, 5 Струмица, Крушево, Гевгелија, Дебар, 6 Скопје-Петровец, Штип, Д. Капија, Дојран, Маврово, Битола, 7 Претор, Прилеп, 8 Куманово, Скопје-З.Рид, Виница, Охрид, 9 Тополчани, Ѓуриште, 10 ...

Времето денеска - облачно со сончеви периоди

Р.С.Европа

Сончев викенд

МКД

Облачно со сончеви периоди и температура до 19 степени

+инфо

Сончево и ветровито, температура до 19 степени

Популарно

ТВ21 Таратур Gotvi.mk Канал5 Сител Н.Македонија Вистина.мк Репортер

135 поврзани вести »

ЗА ЗАЕДНИЧКА МАКЕДОНИЈА со централен настан денеска во Охрид: Во 13 часот сите крај брегот на Охридското езеро

Сител - 18.03.2017

Граѓани на Охрид денеска во 13:00 часот повторно со масовен марш низ улиците на градот ќе ја изразат својата поддршка на граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“, со цел да ја искажат својата загриженост за иднината на државата и во одбрана ...

„За заедничка Македонија“ со централен настан во 13 часот на брегот на езерото во Охрид

Република

Централен настан во Охрид: Охриѓани велат НЕ за тиранската платформа

Press24

ЗА ЗАЕДНИЧКА МАКЕДОНИЈА со централен настан денеска во Охрид: Во 13 часот сите крај брегот на Охридското езеро

Курир

ЗА ЗАЕДНИЧКА МАКЕДОНИЈА со централен настан денеска во Охрид: Во 13 часот сите крај брегот на Охридското езеро

Телевизија Нова

Алсат-М Сител Телеграф Сител Телеграф Канал5 Канал5 Канал5

130 поврзани вести »

Ахмети наскоро ќе биде сменет – не покажал лидерство !

Локално - 19.03.2017

Во исто време големо мајсторство демонстрирала неговата заменичка Теута Арифи. Токму таа била лидерка во соработката со меѓународната заедница и тоталната промена во позицијата на ДУ И.. Али Ахмети не покажал доволно силно лидерство.

Ахмети може да биде сменет во ДУИ – Има ли обид за „пуч“ или дефокусирање

Позитив.мк

Кому пречи Али Ахмети -лидерска смена или оркестриран напад!?

Локално

ТВ 24: Лидерска смена или оркестриран напад?

Бриф

Лидерска смена или оркестриран напад?

Либертас

МКД Фактор Позитив.мк МКД МКД +инфо А1 On Н.Македонија

109 поврзани вести »