TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

од 2017-03-20 до 2017-03-26

Твитер мераклија со свиткана опашка

Курир - 26.03.2017

Роден на: 2 декември 1957 година во Виена Образование: Универзитет во Виена Партија: Австриска народна партија Еврокомесарот за соседска политика, кој ја извршува таа функција од 2014 година, докторитал на Виенскиот универзитет во 1987 година.

Твитер мераклија со свиткана опашка

Република

Еврокомесарот се исплаши од македонската пролет

Република

Неделници - Нова влада, Хан и протести

Р.С.Европа

Повеќе среќа со „лошиот полицаец“

+инфо

Репортер Либертас Слободен Печат Нетпрес Р.С.Европа Курир Маркукуле Пулс24

358 поврзани вести »

Три лица повредени при удар со автомобил во Лондон

24 Вести - 26.03.2017

Три лица се повредени синоќа во Лондон, откако автомобил удрил во група пешаци. Британската полиција во возилото пронашла два ножа. Повредените лица се надвор од животна опасност. Полицијата овој инцидент не го поврзува со евентуален терористикчи ...

При удар со автомобил во Лондон повредени се три лица, а четворица тинејџери се уапсени

А1 On

Нов инцидент во Лондон, уапсени четворица малолетници

Кајгана

Светот на нозе: Нов терористички напад во Лондон

Сител

Три лица повредени при удар на автомобил во Лондон

Канал5

Тера Вечер Press24 Република Алфа Локално Локално Локално

198 поврзани вести »

Полицијата нема нови информации за локацијата на Сеад Кочан

24 Вести - 26.03.2017

Полицијата нема нови информации за локацијата на Сеад Кочан, по кој полицијата трага со меѓународна потерница. По вчерашните информации дека бизнисменот се крие на Косово во близина на Пеќ, полицијата вели дека нема такви сознанија.

Бизнисменот Сеад Кочан се крие во Пеќ?

24 Вести

Кочан засолнет во Косово?

Алсат-М

А1он: Геро го крие Кочан во Пеќ

+инфо

Извори од истрагата тврдат: Сеад Кочан се крие во Пеќ, на Косово

Таратур

А1 On Репортер Либертас Локално Позитив.мк Точка Фактор Репортер

106 поврзани вести »