TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2017-04-03 - 2017-04-09

Њујоркер: Трамп влезе во истата бара за која предупредуваше

Фокус - 09.04.2017

Ако претседателот Трамп ги прошири своите напади врз Асад, на пример воспоставувајќи безбедни цивилни зони, или уништувајќи ги сириските воздушни сили, или бомбардирајќи го Асад за да го донесе на преговарачка маса, тој ќе влезе во истата бара за ...

Мајкл Фалон ја обвинува Русија за жртвите во Сирија

Сител

Рохани со поддршка за Асад и осуда за американскиот напад врз сириска воена база

Сител

Мајкл Фалон ја обвинува Русија за жртвите во Сирија

Алфа

Рохани и Асад: САД го креваат моралот на терористите

Кајгана

Стандард Press24 МКД Р.С.Европа Макфакс А1 On А1 On А1 On

402 поврзани вести »

Неделниците ги анализираат меѓународните пораки и политичката криза

Р.С.Европа - 07.04.2017

Република пишува дека Доналд Туск ги разбил надежите на СДСМ, Фокус дека она што во светот е шега, кај нас се смета за сериозна политика, а Глобус дека Мажино линијата не е за маженца. Република - Предавниците и платениците во агонија – Туск ги ...

Платформата не проаѓа, народот бара нови избори

Република

Дневен печат - Како да се разврзе јазолот на кризата?

Р.С.Европа

Туск оптимист за договорот за грчкиот долг

+инфо

RT: Зошто ЕУ ги поддржува Албанците во Македонија

Руска реч

Вечер Прес Н.Македонија 24 Вести ТВ21 Канал5 Р.С.Европа Окно Нова ТВ

233 поврзани вести »

Протестите во Србија добиваат на масовност

24 Вести - 09.04.2017

Републичката изборна комисија во Србија по повторното пребројување на гласовите од две избирачки места во Нови Пазар, соопшти дека не се утврдени неправилности, односно кражба на гласови. Претходно, РИК одлучи јавно да се објави увид во изборниот ...

Саша Јанковиќ: Вучиќ украл 319.000 гласа на изборите

Стандард

Вучиќ ги повика косовски Албанци на продолжување на дијалогот во Брисел

Нетпрес

Јанковиќ обвини за кражба, Вучиќ повика гласовите да се бројат пред камери

Локално

Србија: Зошто сега протести?

Локално

Мета Мета Вечер Прес Канал5 Сакам да кажам А1 On Репортер Макфакс

270 поврзани вести »

Tопло со мала до умерена облачност

ТВ21 - 09.04.2017

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Утринската температура ќе се движи од минус три до четири, а дневната од 15 до 21 степен.

Утре сончево и потопло, од вторник дожд!

Канал5

Сончево со мала облачност, следува топла работна недела

+инфо

ВРЕМЕТО ДЕНЕСКА: Сончево со мала облачност

Нетпрес

Утре ќе биде еден од најтоплите денови, но потоа подгответе се за изненадување

Репортер

Сител Gotvi.mk Press24 Макфакс OhridNews Таратур Курир Фактор

153 поврзани вести »

61 годишен скопјанец повреден додека гасел пожар дома

Канал5 - 09.04.2017

Едно лице е повредено во пожар што избувнал вчера напладне во куќа на ул. „Јајце“ во Скопје, сопственост на М.Н.(53). Опожарени се горниот кат од куќата и покривната конструкција. Пожарот, што настанал од засега непознати причини, е изгаснат од ...

Повредено едно лице во пожар во куќа во Скопје

ТВ21

Повредено едно лице во пожар во куќа во Скопје

Вест

Пожар во Скопје - има повредени

Press24

ПОЖАР ВО СКОПЈЕ: Изгоре кат од куќа, едно лице е повредено

Телеграф

+инфо А1 On Репортер Сител Курир Либертас Локално Вечер Прес

141 поврзани вести »