TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

од 2017-04-10 до 2017-04-16

Велигден во светот

Телма - 16.04.2017

На синоќешната свеченост во базиликата Свети Петар, папата Франциско им се обрати на верниците пред Велигден со порака дека не треба да се игнорираат маките на имигрантите, сиромашните и другите ранливи групи луѓе.

Велигденски концерт на „Танец“

Cooltura

Православните и католичките верници го слават Велигден

24 Вести

Велигден се славеше и во Албанија и Косово

Алсат-М

Велигденски концерт на ансамблот „Танец“

+инфо

+инфо +инфо +инфо Популарно ТВ21 А1 On OhridNews SportMedia

338 поврзани вести »

Христијаните го слават Велигден

Телма - 16.04.2017

Христијаните и римокатолиците денес заедно го слават најголемиот христијански празник Велигден. Воскресението Христово на полноќ беше објавено во сите храмови на македонската православна црква. Денеска се одржуваат воскресенски литургии.

Христијаните денеска го слават Велигден

Cooltura

Христос воскресна, навистина воскресна; Христијаните го слават Велигден

Алсат-М

СДСМ: Празниците се поттик да се потсетиме на своите должности

Алсат-М

СДСМ: Заедно ги почнавме промените и заедно ќе ги овозможиме

24 Вести

Divian Arts Нова ТВ Алсат-М 24 Вести 24 Вести МКД МКД +инфо

270 поврзани вести »

СДСМ со обид за Пуч во Собрание: Сака да избере спикер кој ја нема отфрлено и осудено Тиранската платформа- спротивно ...

Сител - 15.04.2017

СДСМ се обиде да изврши Пуч во Собранието со неделовничкиот предлог да се скрати правото на дискусија и да се премине веднаш на следната точка, избор на претседател на Собранието. Собранието на конститутивната седница расправа за избор на Комисијата ...

СДСМ со обид за Пуч во Собрание: Сака да избере спикер кој ја нема отфрлено и осудено Тиранската платформа- спротивно од барањата на граѓаните

Курир

СДСМ со обид за Пуч во Собрание: Сака да избере спикер кој ја нема отфрлено и осудено Тиранската платформа

Пулс24

Собранието денеска не заседава, пратениците се на велигденски одмор

Телма

Ново продолжение на Конститутивната седница по празниците

24 Вести

Нова ТВ 24 Вести ТВ21 Фокус Телеграф Press24 Слободен Печат Фактор

180 поврзани вести »

ВМРО-ДПМНЕ: СДС и на Велика Сабота го лаже народот

24 Вести - 15.04.2017

СДС и на Велика Сабота, ден пред најголемиот христијански празник Велигден, не пропушти да испрати соопштение со кое го лаже и манипулира сопствениот народ, реагира ВМРО-ДПМНЕ на соопштението на СДСМ дека мнозинската волја ќе се испочитува.

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ лаже и на Велика Сабота

Р.С.Европа

ВМРО-ДПМНЕ: СДС и на ден пред Велигден го лаже народот

МКД

ВМРО-ДПМНЕ: Народниот суд ќе ја казни политиката на СДСМ

ТВ21

ВМРО-ДПМНЕ: Народниот суд ќе ја казни политиката на СДСМ

А1 On

Телеграф Канал5 Позитив.мк Мета Курир Бизнис Вести Пулс24 Нова ТВ

140 поврзани вести »

Фијаско по парадата, неуспешно нуклеарно тестирање на Пјонгјанг

Телма - 16.04.2017

Северна Кореја денеска изврши ново лансирање на проектил, но се верува дека обидот не успеал, јавуваат јужнокорејските воени извори. Обидот за лансирање се случува по еден ден од воената парада одржана во Пјонгјанг, на која беа претставени ...

Мајк Пенс на азископацифичка турнеја

Алсат-М

Американскиот потпретседател во посета на Јужна Кореја

Р.С.Европа

Мајк Пенс на азископацифичка турнеја

Сител

Мајк Пенс на азископацифичка турнеја...

Н.Македонија

Тера Република Позитив.мк Локално Локално Курир Стандард Телма

200 поврзани вести »

Велигденски јајца Нинџа желки

Мои рецепти - 16.04.2017

Една лесна и фина идеја за декорирање на велигденските јајца во омилениот лик на дечињата. Сварените јајца избојте ги со зелената боја. Откако ќе се исушат на горната половина се лепи од траката во боја, а на неа се лепат очите.

Ролат со спанаќ и варени јајца

Мои рецепти

Не фрлајте јајца по Велигден: Салата од ротквици и јајца

Gotvi.mk

ВЕЛИГДЕНСКИ СИМБОЛИ: Што значат обоените јајца, а што значи зајачето?

Телеграф

Kаков човек си според вапцаните јајца што ги имаш дома

Mojo.mk

Црнобело Скопје инфо Среќа.mk Нетпрес Курир Вечер Република Република

186 поврзани вести »

Велигден во Охрид

Телма - 16.04.2017

Илјадници верници од сите краеви на земјата и гости од регионот синоќа ги исполнија православните храмови на балканскиот Ерусалим. Централната богослужба се одржа на Плаошник со која чиноначалствуваше митрополитот Дебарско – кичевски Тимотеј.

По повод Велигден денес бесплатно паркирање

OhridNews

Туристите во Охрид го прославија Велигден

Сител

Светот под засилени безбедносни мерки го одбележува најголемиот христијански празник

Сител

ФОТО: Берово преполно со гости за велигденските празници

Курир

Репортер Телевизија Нова 24 Вести Алсат-М +инфо +инфо А1 On ТВ21

123 поврзани вести »