TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2017-05-01 - 2017-05-07

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ молчи на изјавата на Џафери дека седниците ќе ги води на албански јазик

Фокус - 07.05.2017

Од ВМРО-ДПМНЕ и денеска реагираат, обвинувајќи ја СДСМ дека молчи на изјавата на Талат Џафери дека седниците ќе ги води на албански јазик. „Криминалецот Заев и СДС, освен што ги измамиja граѓаните и ја погазија нивната волја, ги погазија и Уставот, ...

(ВИДЕО) Џафери: Немам против на масата да стојат знамиња и на други етнички заедници

Репортер

Јанковиќ: Џафери дојде на чело на Собрание да изигра улога каква што и Стјепан Месиќ изигра во растурање на СФРЈ

Нетпрес

Јанковиќ: Џафери дојде на чело на Собрание да изигра улога каква што и Стјепан Месиќ изигра во растурање на СФРЈ

Press24

ВМРО-ДПМНЕ: Македонија жртва на антидржавното однесување на Заев

Нова ТВ

Курир Курир Стандард Курир Сител Пулс24 Република Фактор

539 поврзани вести »

Втор круг од претседателските избори во Франција

ТВ21 - 07.05.2017

Граѓаните на Франција денеска во вториот круг од претседателските избори ќе се определуваат помеѓу центристот Емануел Макрон или десничарката Марин Ле Пен. Најголем број од 69.245 гласачки места во Франција се отворени денеска од осум часот, каде ќе ...

Втор круг од претседателските избори во Франција

24 Вести

Втор круг од претседателските избори во Франција

Алсат-М

Франција избира претседател меѓу Ле Пен и Макрон

Канал5

Евакуиран дворот на музејот Лувр, Макрон таму сакал да ја прослави победата

Алсат-М

Фокус Фокус Алсат-М ТВ21 Сакам да кажам Канал5 Сакам да кажам 24 Вести

399 поврзани вести »

СДСМ: Чесните членови на ВМРО-ДПМНЕ да се оградат од Груевски

ТВ21 - 07.05.2017

Во периодот што следи особено е важно да се овозможи мирен трансфер на власта и формирање на нова реформска Влада. Тоа е врвен интерес на граѓаните и државата.Тоа е потребно како за евро-атлантските перспективи на државата, така и за сите граѓани, ...

СДСМ: Чесните „вмровци“ да се оградат од Груевски

Фокус

СДСМ: Се реализира граѓанската волја

Алсат-М

СДСМ: Се реализира граѓанската волја, ќе се формира новата Влада

24 Вести

СДСМ: Ние не молчиме, туку Груевски лаже

Фокус

Канал5 Канал5 Канал5 Алсат-М Слободен Печат Нова ТВ А1 On Макфакс

261 поврзани вести »

Ветровито во недела, а од понеделник дожд

Нетпрес - 07.05.2017

Во недела временските услови ќе бидат следени со повремено силен западен ветер и ќе биде и нестабилно на повеќе места, особено на северот и истокот од земјата. Попладнето ќе биде нестабилно, на повеќе места со пороен дожд и грмежи, особено во ...

Променливо облачно, попладне со нестабилна облачност и дожд

Кајгана

(ФОТО) ПОТОП ВО СТРУМИЦА – Силен дожд проследен со грмежи, а истури и град

Репортер

Потоп: Страшно невреме ја погоди Струмица

Сител

Променливо облачно, попладне со нестабилна облачност и дожд

Макфакс

Репортер Press24 Курир Канал 77 МК News Република Фактор Република

138 поврзани вести »