TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2017-05-08 - 2017-05-14

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ не реализира ниту еден проект во областа на труд и социјална политика

Канал5 - 14.05.2017

ВМРО-ДПМНЕ смета дека најавеното воведување социјални семејни работници од страна на СДСМ е паушално ветување и водење политика на лажно душегрижништво на маката на граѓаните. - Ваквите ветувања кои што паушално ги расфрла СДС се редовна пракса за ...

ВМРО-ДПМНЕ: СДС со својата деструктивност ја носи државата неколку пати до работ на бездната

Нетпрес

ВМРО-ДПМНЕ: СДС имаше неколку шанси да реализира проекти од областа на социјалата, но не направи ништо

Макфакс

ВМРО-ДПМНЕ: СДС е партија која народот ја памети единствено по уништувањето на македонската економија за сметка на личниот интерес на нивната врхушка

Курир

ВМРО-ДПМНЕ: СДС паушално се расфрла со ветувања, а не реализирале ниту еден проект

Репортер

А1 On Сител Мета Локално Пулс24 Канал5 24 Вести Репортер

145 поврзани вести »

Денеска сончево, топло и ветровито време

ТВ21 - 14.05.2017

Времето во Македонија ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен северозападен ветер. Попладне во планинските подрачја ќе има услови за краткотраен дожд. Утринската температура ќе се движи од девет до 14 степени, а ...

Сончево и топло до 31 степен

24 Вести

Летото покажува заби – Еве точно во кој дел од денот ќе бидат температурите

Репортер

Временска прогноза - Сончев и топол ден

Р.С.Европа

Денеска пекол, потоа нагла промена на времето - подгответе се

Press24

Gotvi.mk Сител Слободен Печат Курир Нетпрес МКД Мета Либертас

129 поврзани вести »