TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

од 2017-01-09 до 2017-01-15

Сѐ уште нема никаков напредок во формирање нова влада

Алсат-М - 15.01.2017

Нема поместување во насока на формирање нова влада од мандатарот Никола Груевски. Тој го доби мандатот пред една недела, но условите што ги поставија партиите на Албанците и последно ДУИ, го отежнаа преземањето иницијатива од Груевски за евентуално ...

Извинете, господине Ахмети

Нова ТВ

СДСМ ја прифаќа Платформата на ДУИ?

Канал5

СДСМ преку свои аналитичари и се нуди на ДУИ прифаќајќи ги понудите до запирка

Сител

СДСМ преку свои аналитичари им се нуди на ДУИ

Алфа

Телеграф Позитив.мк Нетпрес Репортер Репортер Фактор Курир Курир

159 поврзани вести »

Изутринава најстудено во Маврово и Лазарополе, денеска сончево со слаб ветер

24 Вести - 15.01.2017

Најстудено изутринава беше во Маврово и Лазарополе каде се измерени минус шест степени, во Струмица, Крушево и Крива Паланка минус пет, во Ѓуриште и Поажаране минус четири, во Тополчани, Виница, претор, Демир Капија и Битола минус три, во Прилеп, ...

Времето денеска ќе биде сончево со умерена облачност

Р.С.Европа

Временска прогноза: Сончево со слаб ветер

Алсат-М

Денеска сончево и потопло, од утре пак ќе вее

+инфо

Изутринава најстудено во Маврово и Лазарополе, денеска сончево со слаб ветер

Популарно

Здравство24 А1 On ТВ21 Идивиди А1 On Алфа Телеграф Канал5

128 поврзани вести »

Со Василичарско оро и палење на маските завршува Вевчанскиот карневал

24 Вести - 14.01.2017

Со традиционалното василичарско оро и палење на маските на двете друштва Горна и Долна маала во центарот на Вевчани, попладне ќе заврши годинашниот Вевчански карневал . Зетот, невестата, ѓаволите и глупавите Августи заедно со останатите маскирани, ...

Заврши Вевчанскиот карневал

24 Вести

Последен ден од карневалот во Вевчани

Р.С.Европа

Со традиционалното Василичарско оро и палење на маските завршува Вевчанскиот карневал

Cooltura

Завршува Вевчанскиот карневал

Алсат-М

+инфо ТВ21 Популарно Фокус Телеграф Алфа Н.Македонија Канал5

128 поврзани вести »