TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2017-01-09 - 2017-01-15

Масовно пукаат водоводните цевки во домовите

Вест - 15.01.2017

Александар Атанасов, директор на скопското ЈП "Водовод и канализација" вели дека во саботата нивни екипи цел ден биле на терен и правеле поправки иако дефектите не биле во нивна надлежност Водоинсталатерите не можат да стасаат да ги поправат ...

Поларните студови донесоа проблеми и во Тетово

Канал5

Пукаат водоводни цевки на сите страни

OhridNews

Поради дефект без вода населбата „Христо Узунов“

OhridNews

Зголемена потрошувачката на вода во Прилеп, бројни дефекти на водомери...

Н.Македонија

Канал5 Курир Press24 Нетпрес Точка Скопје инфо Н.Македонија Канал5

54 поврзани вести »

Сообраќајот без застои, по влажни коловози

ТВ21 - 14.01.2017

Сообраќајот на државните патишта се одвива тековно во зимски услови по претежно влажни коловози, наместа со остатоци од снег, соопшти ЈП Македонијапат. Во клисурите и усеците можна е појава на помали одрони, особено на патните правци: Кочани – ...

Сообраќајот без застои по влажни коовози

Канал5

ВНИМАВАЈТЕ! – Лизгавите патишта опасни по живот!

Репортер

Ставена забрана за возење на камиони – По овој пат е невозможно да се вози

Репортер

Забрана за камиони на Пресека

Курир

А1 On Press24 Сител Пулс24 Пулс24 Вечер Прес ТВ21 24 Вести

53 поврзани вести »

Поларниот студ попушта, најавени температури во позитива, но се врати загадувањето

Канал5 - 13.01.2017

Поларниот студ попушти, но се врати загадувањето. По една недела прочистен воздух, штетните пи ем -10 честички повторно на екстремно високо ниво во Скопје и во делови од Македонија. Мерните станици во главниот град синоќа покажуваа многу високо ниво ...

Поларниот бран во Европа однесе најмалку 73 животи

Алсат-М

Над 60 жртви на студот во Европа во последниве три дена

Канал5

Поларниот студ однесе најмалку 60 животи во Европа

ТВ21

Поларниот студ однесе најмалку 60 животи во Европа

24 Вести

Нетпрес Курир Press24 Телеграф Алфа Сител Репортер А1 On

79 поврзани вести »

Абрамович не го пушта Коста во Кина!

Таратур - 15.01.2017

Сопственикот на Челзи, Роман Абрамович ќе мора лично да интервенира за да се реши ситуацијата помеѓу тренерот Конте и Диего Коста, кој сака да се пресели во Кина. Во изминатите денови се зборува за тензии меѓу менаџерот Антонио Конте и напаѓачот ...

Англиските медиуми: Конте лаже дека Коста е повреден

СуперСпорт

Конте ја изнесе целата вистина за случајот Коста и обелодени што точно се случило

Дерби

Диего Коста му возврати на Конте

SportMedia

Абрамович против трансфер на Кошта во Кина

Стандард

Екипа Спортски Gol.mk Дерби МКД Екипа СуперСпорт СуперСпорт

79 поврзани вести »

Вардарки со пораз во ВРХЛ лигата

Курир - 15.01.2017

Ракометарките на Вардар со пораз го започнаа настапот во новоформираната Регионална лига, откако загубија од Будуќност со 30-29. Подгорица е домаќин на првиот турнир, а покрај Вардар и Будуќност дел од ова регионално натпреварување се уште: Подравка ...

Вардарки со пораз во ВРХЛ лигата

+инфо

Будуќност за еден гол подобар од Вардар

МКД

Резултати од првите две кола на турнирот „Еден живот – една љубов“

Вардар

„Вардарки“ тргнаа со пораз во регионалната лига

Екипа

Вардар А1 On SportMedia Екипа Вардар 24 Ракомет Gol.mk Дерби

78 поврзани вести »

Барса продава двајца за да го задржи Лео Меси!

Спортски - 15.01.2017

Сагата околу новиот договор на Лионел Меси сеуште трае, а Барселона со сите сили се обидува да ја продолжи соработката со еден од најдобрите фудбалери на светот. До договор се уште не е дојдено, а наводно проблем се големите финансиски барања на ...

Барса продава двајца за да го задржи Лео Меси!

Таратур

„Глупости се дека Меси нема да го продолжи договорот“

СуперСпорт

Барселона продава двајца клучни играчи за да го сочува Меси

Спортклуб

Поради Лионел Меси: Навивачите на Реал лути на Раул!

Екипа

СуперСпорт МКД Вечер Прес Спортклуб Спортклуб СуперСпорт МКД Дерби

77 поврзани вести »

Девет медицински и нуркачки тимови ке се грижат за капачите на Водици

Канал5 - 15.01.2017

Оние кои и годинава ќе соберат храброст да се фрлат по крстот во Охрид на Водици, ќе бидат безбедни. Девет медициснки и нуркачки тимови ке се грижат за капачите на Водици во Охрид. Деталите од Соња Рилковска, во ...

Три дена прослава на Богојавление во Охрид

Сител

Водици неработен ден за православните верници

24 Вести

Водици неработен ден за православните верници

Канал5

Водици неработен ден за православните верници

А1 On

Телеграф OhridNews +инфо Курир МРТ Стандард Фактор еМагазин

50 поврзани вести »

Ердоган: Предвремени избори во земјата се несакани, но не и незамисливи

Стандард - 14.01.2017

Турскиот претседател, Реџеп Таип Ердоган изјави дека предвремените избори во земјата не се незамисливи, ако парламентот не може да се справи со своите обврски, додека пратениците разговараат за уставните амандмани кои треба да воведат претседателски ...

Ердоган: Предвремените избори во земјата се несакани, но не и незамисливи

Локално

Турскиот претседател на чекор до апсолутна моќ

Алсат-М

Ердоган на чекор до неприкосновена власт

Телма

Турскиот парламент ги усвои клучните амандмани од уставните реформи

24 Вести

ТВ21 Алфа +инфо Курир МКД МРТ Стандард А1 On

75 поврзани вести »