TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2017-01-09 - 2017-01-15

Поништена лустрацијата и на писателот и поранешен амбасадор Трајан Петровски

24 Вести - 11.01.2017

Вишиот Управен суд ја поништи лустрацијата на писателот и поранешен амбасадор во Турција, Трајан Петровски. Овој суд на 12 декември минатата година донел решение со кое жалбата на Комисијата за верификација на фактите, против пресудите поништени од ...

Лустрираните задоволни од одлуката на Вишиот управен суд

Телма

Жртвите на Томе Аџиев се уште жигосани

Репортер

Жртвите на Томе Аџиев се уште жигосани

А1 On

Поништена лустрацијата и на писателот и поранешен амбасадор Трајан Петровски

Локално

24 Вести ТВ21 Канал5 Телма 24 Вести 24 Вести Фокус Фокус

31 поврзани вести »

Коцијанчич: Итно формирање нова влада и широка поддршка за Пржино

Нова ТВ - 10.01.2017

Портпаролката на Европската комисија Маја Коцијанчич изјави дека ЕУ oчекува брзо формирање на нова влада и спроведување на реформите. – Се надеваме на брзо формирање на новата влада со широка политичка поддршка која ќе овозможи имплементирање на ...

ЕУ очекува брзо формирање на новата влада ...

Н.Македонија

Коцијанчич: ЕУ очекува влада на широка коалиција и целосна подршка на СЈО

Фокус

ЕУ очекува брзо формирање нова влада на Македонија

Телма

ЕУ очекува брзо формирање нова влада на Македонија

Канал5

ТВ21 Фокус 24 Вести 24 Вести Репортер +инфо Курир Нетпрес

30 поврзани вести »

На -20, пеш по планина, со ПП апарати на грб, спасиле куќа од пожар

Вест - 13.01.2017

Група тетовски пожарникари завчераноќ, на -20 степени, пеш, пробивајќи се низ големи снежни наноси, со ПП апарати на грб, успеале да спасат куќа од пожар во тетовското село Бозовце. Во големиот пожар кој избувнал вчераутро , околу 3 часот по полноќ, ...

Во пожар во тетовско Џепчиште целосно изгоре куќа

Локално

Во пожар во тетовско Џепчиште целосно изгоре куќа

Мета

Во пожар во тетовско Бозовце изгореа четири објекти и добиток

Канал5

Пожарот во село Бозовце го гаснеле со ПП апарати - дел од водата била замрзната

Телма

Алсат-М Вест 24 Вести Репортер Кајгана Таратур Курир +инфо

44 поврзани вести »