TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2017-01-09 - 2017-01-15

Македонија набавува уште 4 локомотиви од Кина

Скопје инфо - 13.01.2017

Постигнат е договор за набавка на 4 нови електрични локомотиви од компанијата ЦРРЦ Џуџоу од Кина, за потребите на Македонски железници-Транспорт. Произодителот на електричните локомотиви е избран како најповолен понудувач на интернационален тендер ...

Македонија купува четири нови локомотиви од Кина...

Н.Македонија

Македонија ќе добие четири нови електрични локомотиви

24 Вести

Четири нови електрични локомотиви за Македонски железници

Вест

Договор за набавка на четири нови електрични локомотиви

Канал5

Канал5 24 Вести Алфа МРТ Press24 А1 On Курир МКД

43 поврзани вести »

Меркел го свикува комитетот за Брегзит

Вечер Прес - 14.01.2017

Како што јавува дописникот на МИА од Берлин, тоа ќе биде прва формална средба на специјалниот комитет за Брегзит формиран во рамки германската влада на кој ќе се договара стратегијата на Гераманија во преговорите со Лондон Портпаролот на германската ...

Меркел со старо политичко мото: “Просперитет за сите”- луѓето да имаат работа и фер плати

Локално

Меркел: ЕУ не треба вечно да се потпира врз поддршката на САД

24 Вести

Меркел го свикува комитетот за Брегзит

Алсат-М

Меркел: Не постои гаранција за вечноста во односите со САД

Канал5

Капитал Р.С.Европа Макфакс +инфо Сител Вечер Прес Н.Македонија Денар

42 поврзани вести »

Карпош Соколи ја продолжи победничката серија на шест средби пред своја публика

Телма - 15.01.2017

Кошаркарите на Карпош Соколи ја остварија шестата победа во АБА лигата сезонава, победувајќи ја Цибона на домашен терен со 76:70, во рамките на 18 коло. Цибона ја доби првата четвртина со 15:17, а со идентична позитива остана и на полувреме 33:35.

Карпош Соколи ја победи Цибона

А1 On

Карпош Соколи ја победи Цибона

+инфо

Карпош Соколи ја победи Цибона

Репортер

АБА: Соколи ја победија и Цибона

Сител

Курир SportMedia Канал 77 Вечер Прес 24 Вести 24 Вести Дерби МКД

41 поврзани вести »

САД носат тенкови на руската граница

А1 On - 15.01.2017

Бундесдојче цајтунг – Дизелдорф САД во Германија „истоваруваат тенкови за војна против Русија”. Кон руската граница ќе бидат транспортирани во 900 вагони, чија вкупна должина изнесува 14 километри, наведе претставник на командата на Бундесверот во ...

САД носат тенкови на руската граница, се подготвуваат за војна

Вечер Прес

Полјаците и се радуваат на средбата со американските тенкови (ВИДЕО)

Локално

(ВИДЕО) САД носат тенкови на руската граница, се подготвуваат за војна

еМагазин

Полска го слави доаѓањето на американските сили

Deutsche Welle

Р.С.Европа Вест 24 Вести Телма Алсат-М Алсат-М Канал5 Нетпрес

41 поврзани вести »

Земјотрес во Грција!

Република - 15.01.2017

Денес наутро во Грција беше регистриран земјотрес со интензитет од 4,5 степени според Рихтеровата скала, покажуваат податоците од Европскиот медитерански сеизмолошки центар. Епицентарот на потресот бил на длабочина од 40 километри и се наоѓал на 59 ...

Земјотрес ја погоди Грција!

Локално

Земјотрес во Индонезија

Курир

ЈАЧИНА ОД 5,6 СТЕПЕНИ: Земјотрес ја погоди Индонезија

Телеграф

Земјотрес во Индонезија

+инфо

А1 On Сител Press24 Press24 Фактор Локално Вечер Прес Н.Македонија

40 поврзани вести »