TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2017-05-15 - 2017-05-21

Заев утре на средба со Села

Фокус - 21.05.2017

Мандатарот Зоран Заев кој најави дека новата влада ќе се објави многу порано од предвидениот рок од 20 дена, утре ги почнува средбите со Алијанса за Албанците, односно со Зијадин Села. СДСМ денеска има консултации во самата партија, а БЕСА информира ...

Соочување со монструмот во нас

Репортер

Заев утре на средба со Села

Стандард

Заев утре на средба со Села – Продолжуваат преговорите за нова Влада

Репортер

Утре продолжуваат преговорите за нова Влада

Нова ТВ

+инфо Press24 Либертас Фактор Пулс24 Н.Македонија МКД Н.Македонија

327 поврзани вести »

Во следните денови врнежи од дожд, најинтензивни во вторник

Канал5 - 21.05.2017

Под влијание на влажни воздушни бранови, во Македонија ќе преовладува променливо облачно и нестабилно време со повремени врнежи од дожд, наместа проследени со грмежи. За денеска се очекуваат повремени врнежи од дожд и умерен до засилен северен ветер.

Во следните денови врнежи од дожд, најинтензивни во вторник

24 Вести

Нестабилно време во Валандовско и охридско-преспанскиот регион

Канал5

Пороен дожд до вторник, од утре и постудено

+инфо

Попладне останете во вашите домови- се подготвува невреме

Press24

Макфакс Gotvi.mk Кајгана Press24 А1 On Курир Репортер Репортер

237 поврзани вести »

Преговорите за состав на новата Влада продолжуваат викендов

24 Вести - 20.05.2017

Се очекува и викендов да продолжат преговорите за составот на новата Влада. Вчера се одржа првата средба меѓу мандатарот за формирање нова Влада, Зоран Заев и Али Ахмети, лидерот на ДУИ, а се очекува викендов лидерот на СДСМ да се сретне и со БЕСА и ...

Викендов продолжуваат преговорите за формирање влада

ТВ21

Преговорите за состав на влада се очекува да продолжат и викендов

Алсат-М

Викендов нови преговори за составот на новата Влада

Макфакс

Преговорите за влада продолжуваат викендов

+инфо

Кајгана Телеграф МКД Р.С.Европа Слободен Печат Нова ТВ +инфо Канал 77

162 поврзани вести »

Стејт департментот: Доделувањето на мандатот е чекор важен за македонската демократија

Канал5 - 19.05.2017

Соединетите американски држави ја поздравуваат одлуката на македонскиот претседател Ѓорге Иванов, да му го додели мандатот за формирање влада, на Зоран Заев. Одлуката претставува важен чекор напред за македонската демократија и на граѓаните на ...

Франција го поздрави доделувањето на мандатот на Заев

Фокус

Франција ја поздравува одлуката на Претседателот Иванов

ТВ21

Франција: Новата влада во скоро време да почне со итни реформи

Канал5

Франција очекува брзо формирање Влада

24 Вести

Канал5 Репортер +инфо Макфакс МРТ Нова ТВ МКД Р.С.Европа

158 поврзани вести »

Трамп во Израел ќе биде сместен во „бункер“ соба

Канал5 - 21.05.2017

Претседателот Доналд Трамп за време на својата посета на Израел ќе биде сместен во хотелска соба, заштитена од силен експлозив и отровни гасови. Собата на Трамп во хотелот King David е изградена на таков начин што дури да биде уништена целата ...

Зетот на Трамп под истрага за врски со Русија?

Канал5

Клопчето се одмотува: Прв “паѓа” зетот на Трамп?

Кајгана

Објавена поетска збирка составена од говори и изјави на Трамп

Окно

Поради терористи Трамп во Ерусалим ќе биде сместен во т.н. „бункер соба„

Макфакс

Руска реч Стандард Нетпрес Руска реч Вечер Прес Локално Тера Канал 77

226 поврзани вести »

Работнички на чекор до пласман во Лига Европа

Канал5 - 21.05.2017

Екипата на Работнички е на чекор до пласман во квалификациите за Лига Европа. Работнички попладнево на гостувањето во Тетово против Шкендија одигра нерешено 3-3, а со освоениот бод како и поразот на Ренова кај Вардар со 0-2, сега „романтичарите“ ...

Работнички од тетово во Европа

Телма

Откако се друго е познато во Првата лига: Работнички и Ренова во финални битки за Европа

Екипа

Попладнево дуели од 34-коло во ПМФЛ

А1 On

Шкендија ја има европската виза за Работнички

SportMedia

Екипа SportMedia SportMedia Gol.mk SportMedia Екипа Дерби Екипа

202 поврзани вести »